Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

NATO mācībās "Steadfast Cobalt" Kauņā piedalīsies vairāk nekā 1000 alianses karavīru
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  NATO mācībās "Steadfast Cobalt" Kauņā piedalīsies vairāk nekā 1000 alianses karavīru

  Viļņa, 16.maijs, LETA--BNS. Lietuvas Bruņoto spēku Vītauta Dižā jēgeru bataljonā šobrīd norisinās gatavošanās mācībām "Steadfast Cobalt", kuru laikā Kauņā trenēsies vairāk nekā tūkstotis NATO sakaru vienību karavīru no 25 alianses valstīm un 40 dažādām vienībām.

  Kā otrdien žurnālistiem pastāstījis Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieks sakaru un kiberaizsardzības jautājumos Valters Hūns, šajās mācībās NATO sakarnieki slīpēs iemaņas sadarboties ar alianses ātrās reaģēšanas spēkiem.

  Pēc viņa teiktā, to laikā paredzēts gatavot komunikāciju tīklus NATO ātrās reaģēšanas spēkiem 2018.gadam.

  "Kā sakaru dienesta cilvēks es zinu, cik svarīgi ir gādāt, lai operācijas vadītāji štābā varētu darīt savu darbu saziņā ar karavīriem uz lauka, un mēs strādājam, lai to nodrošinātu," viņš paziņojis.

  Mācības norisināsies no 21.maija līdz 2.jūnijam un tajās būs iesaistīti vienlaikus aptuveni 1000 un kopumā vairāk nekā 1200 NATO karavīru. To laikā tiks vērtētas NATO sakaru vienību spējas nodrošināt informācijas apmaiņu un sakaru uzturēšanu starp NATO ātrās reaģēšanas spēku kaujas vienībām un alianses štābiem visā pasaulē.

  Karavīri Vītauta Dižā jēgeru bataljona dislokācijas teritorijā jau uzcēluši teltis ar savām iekārtām. Katras valsts nometne norobežota ar dzeloņstiepļu žogu un piekļuve tiek stingri kontrolēta.

  "Mums kā pieņēmējvalstij ir ļoti svarīgi, ka mēs ne tikai uzņemam savus draugus Kauņā, bet arī paši piedalāmies šajās mācībās - mūsu speciālisti uzcēluši teltis ar savām sistēmām, kopā ar dāņu draugiem saslēgušies vienotā tīklā un palīdz gādāt arī par visas šīs teritorijas drošību," norādījis Lietuvas aizsardzības ministra vietnieks Edvīns Ķerza.

  Gadskārtējās mācības "Steadfast Cobalt" Kauņā tiek rīkotas pirmoreiz. Pērn tās notika Rumānijā.

  Kā ziņu aģentūrai BNS atzinis Kauņas vicemērs Simons Kairis, ņemot vērā, ka pilsētā šai laikā paredzēti arī citi lieli pasākumi, viesnīcas ir pārpildītas un karavīru izmitināšana radījusi problēmas - daļai no viņiem nāksies uz mācībām doties no Birštonas un Viļņas, bet pašvaldība palīdzēs ar transportu un darbosies kā starpniecei kontaktos ar viesnīcām un citām iestādēm, lai parūpētos par karavīru brīvā laika pavadīšanas iespējām.

  • Publicēta: 16.05.2017 15:38
  • LETA, BNS
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.