Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Aptauja: Pērn rudenī Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem uzticējušies 66% iedzīvotāju
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Aptauja: Pērn rudenī Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem uzticējušies 66% iedzīvotāju

  Rīga, 8.janv., LETA. Pagājušā gada rudenī Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem uzticējušies 66% Latvijas iedzīvotāju, kas gan ir par vienu procentpunktu mazāk nekā pērn pavasarī, atsaucoties uz Eiropas Komisijas pasūtījuma veikto "Standard Eurobarometer 88" pētījumu vēsta Aizsardzības ministrijas izveidotais portāls "sargs.lv".

  Latvijas armijai drīzāk neuzticas 19% iedzīvotāju, bet 15% gadījumu nav bijusi atbilde uz šo jautājumu, liecina nesen publicētais pētījums.

  2017.gada pavasarī bruņotajiem spēkiem uzticējās 67% Latvijas iedzīvotāju, tikmēr 19% drīzāk neuzticējās tiem. Savukārt 2016.gada pavasarī bruņotajiem spēkiem uzticējās 63% Latvijas iedzīvotāju, tikmēr 22% drīzāk neuzticējās tiem.

  Analizējot visu 28 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iedzīvotāju viedokli, aptaujas veicēji secinājuši, ka kopumā ES bruņotajiem spēkiem uzticas 73% iedzīvotāju, tikmēr 21% drīzāk neuzticas tiem, bet sešiem procentiem aptaujāto ES dalībvalstu iedzīvotāju nav bijis viedokļa šajā jautājumā. Salīdzinot ar 2017.gada pavasari, ES iedzīvotāju uzticība bruņotajiem spēkiem samazinājusies par diviem procentpunktiem.

  Vislielāko sabiedrības uzticību iemantojuši Somijas Aizsardzības spēki, kuriem uzticas 94% valsts iedzīvotāju, kas ir par vienu procentpunktu mazāk nekā 2017.gada pavasarī, bet vismazākā uzticība ir Bulgārijas bruņotajiem spēkiem, kuriem uzticas 44% iedzīvotāju, un tas ir par astoņiem procentpunktiem mazāk nekā pērnā gada pavasarī veiktajā aptaujā.

  Visstraujākais neuzticības kāpums kopš pavasara vērojams Portugālē, kur par 11 procentpunktiem palielinājies to cilvēku skaits, kas bruņotajiem spēkiem neuzticas, sasniedzot 34 procentpunktus. Tikmēr lielākais uzticības kāpums ES kopš pavasara vērojams Vācijā - par desmit procentpunktiem palielinājies to cilvēku skaits, kas uzticas Bundesvēram, sasniedzot 76%.

  Igaunijas Aizsardzības spēkiem uzticas 81% valsts iedzīvotāju, neuzticas - deviņi procenti, bet atbildi nav snieguši desmit procenti iedzīvotāju. Savukārt Lietuvas Bruņotajiem spēkiem uzticas 73%, kas ir par vienu procentpunktu mazāk nekā iepriekšējā pētījumā, neuzticas - 16%, atbilde nav bijusi 11% iedzīvotāju.

  Valsts policijai Latvijā uzticas 60%i iedzīvotāju, pašvaldībām - 50%, tiesu sistēmai - 34%, valdībai - 27%, valsts pārvaldei - 30%, parlamentam - 20% un politiskajām partijām - vien deviņi procenti iedzīvotāju. Tādējādi Latvijas armija ir institūcija ar visaugstāko sabiedrības uzticības reitingu valstī.

  Iepriekš pēc laikraksta "Neatkarīgā" pasūtījuma veiktās gadskārtējas aptaujas rezultāti liecināja, bruņoto spēku pozitīvais reitings 2017.gada decembrī bijis 42,8 punkti, starp valsts un sabiedriskajām institūcijām tos jau otro gadu ierindojot otrajā vietā uzreiz aiz izglītības iestādēm.

  • Publicēta: 08.01.2018 12:19
  • Gatis Kristovskis, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.