Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Kanāda nosūta karakuģi uz Baltijas jūru
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Kanāda nosūta karakuģi uz Baltijas jūru

  Otava, 9.aug., LETA--UAWIRE. Kanāda nosūtījusi uz Baltijas jūru karaliskās karaflotes fregati "Charlottetown", lai piedalītos NATO operācijā Krievijas atturēšanai, paziņojusi Kanādas Aizsardzības ministrija.

  ""Charlottetown" nosūtīšana parāda Kanādas iesaistīšanos starptautiskajā drošībā un sadarbībā, piedaloties NATO atbalsta un atturēšanas pasākumos Centrālajā un Austrumeiropā," uzsvēra ministrija.

  "Charlottetown" misija Baltijas jūrā ilgs pusgadu un tā būs otrā misija pēdējos trīs gados, piebilda ministrija.

  ""Charlottetown" lieliskā apkalpe parāda mūsu vadošo lomu uz pasaules skatuves, sniedzot svarīgu un noturīgu ieguldījumu NATO aktivitātēs Austrumu un Centrāleiropā," pavēstīja Kanādas aizsardzības ministrs Hardžits Sadžans.

  Reaģējot uz Krievijas draudiem, pērn NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību.

  NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Itālijas, Kanādas, Polijas, Slovēnijas un Spānijas.

  • Publicēta: 09.08.2017 17:25
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.