Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

EK ir gatava finansēt projektus militārās mobilitātes uzlabošanai
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  EK ir gatava finansēt projektus militārās mobilitātes uzlabošanai

  Brisele, 11.jūn., LETA--AP. Eiropas Komisija (EK) ir gatava atvēlēt vairākus miljardus eiro, lai uzlabotu infrastruktūru, piemēram, tiltus un ceļus, tādejādi palīdzot Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm un NATO ātri pārvietot karavīrus krīzes situācijā.

  ES transporta komisāre Violeta Bulca pirmdien NATO sūtņiem sacīja, ka EK ierosinājusi atvēlēt 6,5 miljardus eiro šādiem projektiem.

  Komisāre norādīja, ES naudu varēs izlietot projektiem, no kuriem labums būs gan militārajam, gan civilajam sektoram. Piemēram, palielinot palielinātu tiltu izturību, lai tie varētu izturēt militārās tehnikas svaru, labums no tā būs arī kravu pārvadātājiem.

  NATO komandieri vēlas, lai tiktu atcelti militārā transporta ierobežojumi. Amatpersonas apgalvo, ka var būt nepieciešamas līdz pat 30 dienām, lai iegūtu administratīvo atļauju virzīties cauri Eiropai.

  • Publicēta: 11.06.2018 16:42
  • LETA, AP
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.