Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Rumānija apstiprina ASV reaktīvo artilērijas sistēmu iegādi
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Rumānija apstiprina ASV reaktīvo artilērijas sistēmu iegādi

  Bukareste, 6.aug., LETA--DPA. Rumānija trešdien paziņoja, ka tā pasākumu kompleksa ietvaros, kas paredz nostiprināt šīs Balkānu valsts aizsardzības spējas un lomu NATO, iegādāsies no ASV 54 reaktīvās artilērijas sistēmas.

  Abas puses risinās sarunas par šo darījumu, tā kā ASV Kongress vēl augustā devis tam savu piekrišanu, pavēstīja Rumānijas Aizsardzības ministrija.

  Rumānija, kas ir NATO dalībvalsts kopš 2004.gada, tikai šogad palielināja aizsardzības budžetu līdz 2% no IKP, kas ir NATO pieprasītais militāro tēriņu slieksnis, turklāt par prioritāru šo prasību atzinusi ar ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija.

  Rumānijas valdība prezentējusi parlamentam plānu, kas paredz laikaposmā no 2017. līdz 2026.gadam aizsardzībai tērēt 9,3 miljardus eiro, vēsta portāls "Hotnews.ro".

  Vairāk nekā puse šīs summas paredzēta aizsardzībai pret uzbrukumiem no gaisa.

  • Publicēta: 06.09.2017 20:23
  • LETA, DPA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.