Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Rinkēvičs piedalīsies NATO ārlietu ministru sanāksmē
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Rinkēvičs piedalīsies NATO ārlietu ministru sanāksmē

  Rīga, 5.dec., LETA. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) 5.decembrī un 6.decembrī piedalīsies NATO ārlietu ministru sanāksmē Briselē, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

  Sanāksmē paredzēts apspriest aktuālos NATO drošības politikas jautājumus, gatavojoties gaidāmajam samitam 2018.gada vasarā.

  NATO ārlietu ministri izvērtēs gada laikā paveikto NATO-Eiropas Savienības (ES) sadarbības stiprināšanā un pārrunās sadarbības paplašināšanas iespējas. Svarīgi, lai NATO un ES sadarbības rezultātā to darbība drošības jomā ir savstarpēji papildinoša, norādīja ministrijā. Diskusijā piedalīsies arī ES augstā pārstāve, Eiropas Komisijas viceprezidente Federika Mogerīni, kā arī Somijas un Zviedrijas ārlietu ministri.

  Tāpat ārlietu ministri diskutēs par NATO attiecībām ar Krieviju, tajā skaitā Minskas vienošanos izpildi.

  Sanāksmes laikā notiks arī NATO-Gruzijas komisijas sanāksme, kas apliecina ciešās NATO-Gruzijas sadarbības saites. Sabiedrotie izvērtēs drošības situāciju Melnās jūras reģionā, Gruzijas reformu procesu un tālākās sadarbības iespējas. Būtiski, ka ārlietu ministri pārrunās arī NATO Atvērto durvju politikas aktualitātes, skaidroja ministrijā.

  Svarīga būs ārlietu ministru diskusija par NATO lomu cīņā pret terorismu un stabilitātes veicināšanu NATO kaimiņu reģionos. Ministri apspriedīs sabiedroto iesaisti "Resolute Support" misijā Afganistānā, kurā Latvija sniedz nozīmīgu ieguldījumu. Ņemot vērā Ziemeļkorejas pēdējā laika provokatīvās darbības, gaidāma arī diskusija par situāciju Korejas pussalā un tās ietekmi uz globālo drošību.

  • Publicēta: 05.12.2017 01:12
  • Rihards Plūme, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.