Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Ministrs: Lietuvas aizsardzības budžets 2018.gadā varētu sasniegt 2,06% no IKP
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Ministrs: Lietuvas aizsardzības budžets 2018.gadā varētu sasniegt 2,06% no IKP

  (Plkst. 18.47 publicēta precizēta ziņa.)

  Viļņa, 10.okt., LETA--BNS. Lietuvas aizsardzības budžetam 2018.gadam būtu jābūt 2,06% no iekšzemes kopprodukta (IKP), atsaucoties uz jaunākajiem aprēķiniem, otrdien paziņojis Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis.

  Budžeta projekts, kas šonedēļ tiek apspriests valdībā, paredz palielināt aizsardzības budžetu par 149,2 miljoniem eiro, lai tas sasniegtu 873 miljonus eiro.

  "Seimam iesniegtais budžeta projekts atbilst mērķim, ko esam izvirzījuši - 2018.gada vajadzības aizsardzības sistēmā ir apmierinātas un mēs sasniedzam NATO prasību budžeta finansējumam. Prognozes liecina par 2,06%," ziņu aģentūrai BNS atklāja Karoblis.

  Šogad Lietuva aizsardzībai atvēlējusi 723,8 miljonus eiro, kas ir 1,8% no IKP.

  Janvārī Seims pieņēma atjaunināto Lietuvas Nacionālās drošības stratēģiju, kurā paredzēts, ka aizsardzības finansējums 2% apmērā no IKP Lietuvai jāsasniedz, vēlākais, 2018.gadā un jānodrošina turpmāks vienmērīgs finansējuma pieaugums.

  NATO ieteiktais pieprasītais militāro tēriņu zemākais slieksnis ir 2% no IKP. 2018.gads būs pirmais gads, kad Latvija un Lietuva sasniegs šo robežu.

  Pagājušajā gadā no NATO valstīm vismaz 2% no IKP aizsardzībai spēja atvēlēt tikai ASV, Grieķija, Igaunija, Lielbritānija, Polija un Rumānija.

  • Publicēta: 10.10.2017 14:33
  • LETA, BNS
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.