Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Krievija pagaidām neiecels pārstāvi NATO
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Krievija pagaidām neiecels pārstāvi NATO

  Maskava, 5.apr., LETA--INTERFAX. Krievija neiecels pilnvaroto pārstāvi NATO, līdz alianse nebūs nodemonstrējusi gatavību kopīgam darbam, ceturtdien paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas Eiropas sadarbības departamenta direktors Andrejs Kjeļins.

  "Šis amats paliks vakants, līdz mēs no NATO pārstāvju puses neredzēsim reālu gatavību strādāt nopietni," sarunā ar ziņu aģentūru "Interfax" sacīja ministrijas pārstāvis.

  "Šobrīd Eiropā ir samērā sarežģīta situācija, augsta militāri politiskā spriedze. Ir nepieciešami zināmi soļi, kas novestu pie spriedzes mazināšanās. Bet šādu gatavību mēs pagaidām neredzam. Var ar pārliecību apgalvot, ka ar pilnu spēku mūsu pārstāvniecība tur funkcionēt nevar objektīvu apstākļu dēļ," viņš piebilda.

  Krievijas pilnvarotā pārstāvja NATO amatu vēl nesen ieņēma Aleksandrs Gruško, kas janvāra beigās tika iecelts Krievijas ārlietu ministra vietnieka amatā.

  Kjeļins arī piebilda, ka NATO pārstāvniecība Krievijā ir tehniska un tā netiks slēgta, atbildot uz Krievijas klātbūtnes samazināšanu organizācijā.

  "Mēs NATO informācijas centru neslēgsim, tajā šobrīd ir tikai viens divi tehniskie darbinieki, tur nav pārstāvnieciska sekretariāta. Tāpēc šobrīd tur vispār patiesībā nav ko izraidīt," viņš piebilda.

  "Parasti tiek sperti adekvāti soļi. NATO kā aliansei šobrīd Maskavā sekretariāta praktiski nav," viņš piebilda.

  Marta beigās NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs paziņoja par septiņu Krievijas pārstāvju NATO akreditācijas atsaukšanu diplomātisko pasākumu ietvaros, ko Eiropas valstis veica pret Krieviju, reaģējot uz uzbrukumu ar nervus paralizējošu vielu Lielbritānijā bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam un viņa meitai Jūlijai.

  NATO arī nolēmusi neapstiprināt Krievijas trīs akreditācijas lūgumus.

  4.martā Solsberi, Anglijas dienvidrietumos, uz soliņa parkā bez samaņas tika atrasts Sergejs Skripaļs un viņa meita Jūlija.

  Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu "Novičok".

  Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons parlamentā skaidroja, ka Krievija uzbrukumu sarīkojusi, lai iebiedētu potenciālos pārbēdzējus, kā arī mobilizētu elektorātu pirms prezidenta vēlēšanām.

  • Publicēta: 05.04.2018 11:21
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.