Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Tallinā notikušas pirmās stratēģiskās kibermācības ES valstu aizsardzības ministriem
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Tallinā notikušas pirmās stratēģiskās kibermācības ES valstu aizsardzības ministriem

  Tallina, 7.aug., LETA--BNS. Igaunijā ceturtdien norisinājās pirmās stratēģiska līmeņa kibermācības Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu aizsardzības ministriem "EU CYBRID 2017", kuru laikā viņi slīpēja krīzes situāciju vadības un dalībvalstu stratēģiskās komunikācijas iemaņas apstākļos, kad notiek kiberuzbrukums bloka militārajām struktūrām, paziņojis Igaunijas valdības kancelejas preses dienests.

  Kā uzsvēris Igaunijas aizsardzības ministrs Jiri Luiks, virtuālajā pasaulē nepastāv nedz valstu, nedz organizāciju robežas, tāpēc ir svarīgi, lai šādas kopīgas mācības tiktu rīkotas gan ES dalībvalstu lokā, gan starp ES un NATO.

  Pēc ministra teiktā, mācības parādījušas, ka dažādas tehniskās problēmas var viegli izvērsties jautājumos, kuriem nepieciešams politisks risinājums.

  Divas stundas ilgajās mācībās ministriem tika sniegta informācija par dažādiem kiberuzbrukumiem, kas daļēji paralizējuši ES militāro struktūru darbu, un viņiem bija jāpieņem politiski lēmumi, kā reaģēt uz šiem apdraudējumiem.

  Mācību "EU CYBRID 2017" rīkošanā piedalījās vairākas ES institūcijas, tostarp Eiropas ārpolitikas dienests (EEAS), Eiropas Tīklu un informācijas sistēmu drošības aģentūra (ENISA) un Eiropas Aizsardzības aģentūra (EDA), bet par tehnisko nodrošinājumu gādāja Igaunijas kiberdrošības kompānija "BHC Laboratory".

  Kā novērotāji tajās piedalījās ES ārējās un drošības politikas augstā pārstāve Federika Mogerīni un NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

  • Publicēta: 07.09.2017 14:10
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.