Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

ES mājā diskutēs par ES drošības un aizsardzības nākotni
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  ES mājā diskutēs par ES drošības un aizsardzības nākotni

  Rīga, 13.nov., LETA. Šodien Eiropas Savienības (ES) mājā norisināsies publiskā diskusija "Kāda ir Eiropas Savienības drošības un aizsardzības nākotne?", aģentūru LETA informēja Latvijas Ārpolitikas institūtā (LĀI).

  Pirmajā diskusijas daļā - "Eiropas Savienības drošības un aizsardzības iekšējā dimensija." ekspertu grupa risinās jautājumus, kas saistīti ar ES Kopējās drošības un aizsardzības politikas (KDAP) pašreizējo statusu un nākotnes perspektīvām, tostarp, stratēģiskajiem mērķiem, ES aizsardzības finansējumu, valstu prioritāšu koordinēšanu, kā arī Eiropas aizsardzības rūpniecību, pētniecību un attīstību. Diskusiju vadīs LĀI pētnieks Māris Andžāns.

  Savukārt otrajā diskusijas daļā - "ES drošības un aizsardzības ārējā dimensija" ekspertu grupa aplūkos ES Kopējās drošības un aizsardzības politikas (KDAP) ārējo dimensiju, proti, šī brīža situāciju un nākotnes perspektīvas ES misiju un ārvalstu operāciju kontekstā, sadarbību ar NATO, tai nesaistītām valstīm un citām organizācijām. Tāpat arī tiks vērtēta vai dziļāk integrēta ES pieeja var būt kā papildus elements NATO, tādējādi aizstāvot ES pret ārējiem satricinājumiem. Šo diskusiju vadīs LĀI asociētais pētnieks Edijs Bošs.

  Diskusiju, kas norisināsies no plkst.15 līdz plkst.17.30, rīko LĀI sadarbībā ar Igaunijas, Francijas un Vācijas vēstniecību Rīgā, Frīdriha Eberta fondu, Francijas institūtu Latvijā un "Milrem Robotics".

  • Publicēta: 13.11.2017 10:56
  • Rihards Plūme, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.