Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Lietuvā publiskoti ikgadējie jauniesaucamo saraksti
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Lietuvā publiskoti ikgadējie jauniesaucamo saraksti

  Viļņa, 10.janv., LETA--BNS. Lietuvas Aizsardzības ministrija trešdien savā interneta vietnē publiskojusi ikgadējos jauniesaucamo sarakstus.

  Šogad sarakstos iekļauti gandrīz 28 000 jauniešu vecumā no 19 līdz 26 gadiem. No viņiem gada laikā paredzēts iesaukt dienestā 3864 cilvēkus - par trim simtiem vairāk nekā pērn. Iesaucamie dienēs vairāk nekā 20 Lietuvas Bruņoto spēku daļās.

  Pirmie šā gada iesaucamie sāks dienestu marta vidū, pēdējie - decembra nogalē. Lielākais iesaukums - aptuveni pusotra tūkstoša cilvēku - paredzēts oktobrī.

  Viena daļa jauniesaucamo dienestu sāks mācību pulkā, kur pavadīs pirmos divus mēnešus un tad tiks nosūtīti uz savu armijas daļu.

  Dienestā joprojām tiks pieņemti arī sarakstos neiekļuvušie brīvprātīgie - gan vīrieši, gan sievietes vecumā no 19 līdz 38 gadiem. Viņiem būs tiesības pašiem izraudzīties dienesta vietu un sākuma laiku un saņemt par 30% lielāku uzkrājamo atalgojumu.

  Saistībā ar pērn pieņemtajiem karadienesta likuma grozījumiem pastāv iespēja, ka sarakstos iekļuvuši arī jaunieši, kuri jau pirms to publiskošanas bija pieteikušies dienestam brīvprātīgā kārtā. Uz viņiem attiecas visas agrāk paredzētās priekšrocības - tiesības pašiem izraudzīties dienesta vietu un laiku un lielākas sociālās garantijas.

  Savukārt sarakstā iekļautie jaunieši varēs uzrakstīt pieteikumus par pieņemšanu dienestā prioritārā kārtā, tādējādi iegūstot par 15% lielāku atalgojumu un zināmas izredzes, ka tiks ņemtas vērā viņu vēlmes attiecībā uz dienesta vietu.

  Iepriekšējos gados Lietuvā bija vērojama liela brīvprātīgo aktivitāte, piemēram, pērn no visa saraksta obligātā kārtā tika iesaukti tikai 53 jaunieši. Domājams, ka arī šogad ar brīvprātīgajiem nepietiks, lai izpildītu pilnīgi visu iesaukuma plānu.

  Lietuva 2015.gadā atjaunoja daļēju obligāto militāro dienestu, reaģējot uz Krievijas agresiju Ukrainā un Baltijas jūras reģionā.

  • Publicēta: 10.01.2018 12:56
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.