Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Četri ASV iznīcinātāji F-15C turpinās NATO patrulēšanas misiju Baltijas valstu gaisa telpā no Šauļu aviobāzes
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Četri ASV iznīcinātāji F-15C turpinās NATO patrulēšanas misiju Baltijas valstu gaisa telpā no Šauļu aviobāzes

  Viļņa, 13.nov., LETA--BNS. Četri ASV iznīcinātāji F-15C turpinās NATO patrulēšanas misiju Baltijas valstu gaisa telpā no Šauļu aviobāzes pēc Lietuvas un ASV kopīgo militāro mācību beigām.

  Lai piedalītos mācībās, Šauļos oktobra beigās ieradās septiņi ASV iznīcinātāji F-15C, kas pievienojās septiņiem citiem amerikāņu iznīcinātājiem, kuri rotācijas kārtībā kopš septembra pildīja NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju. Mācības beidzās pagājušajā piektdienā.

  "Desmit ASV iznīcinātāji piektdien devās prom no aviācijas bāzes Šauļos. Palika četri iznīcinātāji, kas ir standarta lidaparātu skaits patrulēšanas misijā," aģentūrai BNS pavēstīja Lietuvas Gaisa spēku Šauļu aviācijas bāzes pārstāve kapteine Ieva Gulbiniene.

  ASV septembrī palielināja patrulēšanas misijā iesaistīto iznīcinātāju skaitu saistībā ar gaidāmajām Krievijas un Baltkrievijas kopīgajām militārajām mācībām "Zapad".

  Četri NATO gaisa telpas patrulēšanas misijas iznīcinātāji no Beļģijas pašlaik dislocēti arī Igaunijā.

  NATO dalībvalstu iznīcinātāji rotācijas kārtībā patrulē Baltijas valstu gaisa telpā kopš Latvija, Lietuva un Igaunija, kurām nav savu iznīcinātāju, 2004.gadā pievienojās NATO.

  Pirms trim gadiem patrulēšanas misija tika pastiprināta.

  • Publicēta: 13.11.2017 16:28
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.