Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Lietuvā nākamnedēļ ieradīsies Dānijas premjers
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Lietuvā nākamnedēļ ieradīsies Dānijas premjers

  Viļņa, 11.janv., LETA--BNS. Lietuvā pirmdien, 15.janvārī, ieradīsies Dānijas premjerministrs Larss Leke Rasmusens.

  Viņš apmeklēs Zokņu aviobāzi pie Šauļiem, kur Dānijas karavīri ar četriem iznīcinātājiem "F-16" sākuši pildīt NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju, un tiksies ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti, lai pārrunātu divpusējo attiecību jautājumus, sadarbību Eiropas Savienībā (ES), kopējās intereses Breksita sarunās un citus jautājumus.

  Kā teikts Lietuvas prezidenta biroja izplatītajā paziņojumā, Grībauskaite un Rasmusens tiksies Šauļos un kopīgi apmeklēs dāņu karavīrus Zokņos. Tikšanās laikā paredzēts runāt arī par NATO aizsardzības stiprināšanu un atbalstu Ukrainai. Norādīts, ka Dānija, tāpat kā pārējās Ziemeļvalstis un Baltijas valstis, atbalsta Ukrainas centienus tuvināties Eiropai un tās īstenotās strukturālās reformas, bet pērnvasar publiskotajā jaunajā Dānijas drošības stratēģijā kā galvenais apdraudējums nacionālajai drošībai minēta Krievija.

  Kopš Baltijas valstu iestāšanās NATO 2004.gadā Dānija patrulēšanas misiju pildīs sesto reizi. Dānijas Bruņoto spēku virsnieks vada Viļņā izveidoto NATO komandvadības štāba elementu (NFIU), kas atzīts par efektīvāko no visiem gar alianses austrumu robežu izveidotajiem štābiem. Dānijas karavīri iekļauti arī NATO starptautiskā bataljonā Igaunijā un ne vienreiz vien piedalījušies vērienīgās alianses mācībās Lietuvas teritorijā.

  Kā ziņots, svētdien Larss Leke Rasmusens ieradīsies Igaunijā. Kopā ar šīs valsts valdības vadītāju Jiri Ratasu Dānijas premjerministrs apmeklēs militāro bāzi Tapā, kur tiksies ar NATO starptautiskā bataljona karavīriem, klātesot arī abu valstu aizsardzības ministriem Klausam Jortam Frederiksenam un Jiri Luikam.

  Pirmdien Ratass un Rasmusens pārrunās Igaunijas un Dānijas divpusējās attiecības, tai skaitā digitalizācijas jomu un sadarbību Ziemeļatlantijas aliansē, kā arī aktuālos ES jautājumus.

  Trešdien Emari aviobāzē ieradās Dānijas Aizsardzības spēku mehanizētās kājnieku rotas pamatsastāvs, kas kopā ar britu karavīriem dienēs NATO taktiskajā kaujas grupā. Dānijas karavīri rotācijas kārtībā pārņēmuši dienestu Igaunijā no franču kolēģiem, kuri savukārt devušies dienēt uz Lietuvu.

  • Publicēta: 11.01.2018 16:50
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.