Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Igaunijas ārlietu ministrs: PESCO nedrīkst dublēt NATO aktivitātes
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Igaunijas ārlietu ministrs: PESCO nedrīkst dublēt NATO aktivitātes

  Brisele, 6.dec., LETA--BNS. Pastāvīgās strukturētās sadarbības (PESCO) ietvars drošībā un aizsardzībā, par kura izveidošanu vienojušās 23 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, ir laba lieta, ja tā tiek realizēta veidā, kas nedublē NATO aktivitātes, ziņu aģentūrai BNS norādījis ES prezidējošās valsts Igaunijas ārlietu ministrs Svens Miksers.

  Intervijā vizītes lakā Briselē ministrs sacījis, ka PESCO vēl ir agrīnā attīstības stadijā, bet uzsvēris, ka Eiropas iespēju attīstīšana un trūkumu novēršana šajās jomās ir ļoti svarīgs darbs.

  Nozīmīgs sasniegums būtu arī, ja ES dalībvalstis PESCO ietvaros apņemtos palielināt aizsardzības budžetus, sacīja Miksers, norādot, ka lielākā daļa ES valstu atvēl aizsardzībai mazāk par 2% no IKP, kas ir NATO ieteiktais militāro tēriņu slieksnis.

  Miksers sacīja, ka trūkumu novēršana un aizsardzības nozares saskaņota attīstīšana palīdzēs saprātīgāk izmantot resursus, optimizēt un attīstīt jaunas militārās spējas.

  PESCO ir Lisabonas līgumā paredzēts aizsardzības sadarbības modelis saskaņā ar kuru ES dalībvalstu grupa uzņemas atsevišķas saistības, tostarp piedalīties ES taktiskajās kaujas grupās. Tās mērķis ir bloka iekšienē no valstu divpusējas un daudznacionālās sadarbības aizsardzības jomā pāriet uz koordinētu sadarbību starp visām valstīm, kas vēlas tādā formātā iesaistīties.

  Šā gada 13.novembrī 23 ES dalībvalstis, tostarp Baltijas valstis, parakstīja nodomu protokolu par PESCO izveidi.

  Paredzēts, ka galīgo lēmumu par PESCO izveidi pieņems dalībvalstu līderi 11.decembrī gaidāmajā samitā.

  • Publicēta: 06.12.2017 14:08
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.