Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Igaunijas parlaments ļauj palielināt Afganistānā dislocēto militāro kontingentu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Igaunijas parlaments ļauj palielināt Afganistānā dislocēto militāro kontingentu

  Tallina, 7.febr., LETA--BNS. Igaunijas parlaments trešdien atļāva palielināt Afganistānā dislocēto militāro kontingentu par 40 karavīriem.

  Par kvotas palielināšanu parlamentā, kurā kopā ir 101 deputāts, balsoja 85 likumdevēji, pavēstīja parlamenta pārstāvis.

  Igaunijas Aizsardzības ministrija bija lūgusi parlamenta mandātu vēl 40 cilvēku liela personāla nosūtīšanai uz Afganistānu uz vienu gadu.

  Tas nozīmē, ka NATO misijas "Resolute Support" ietvaros Igaunija Afganistānā varēs dislocēt 46 karavīrus. To skaits var pieaugt līdz 92 uz vienu mēnesi spēku rotācijas laikā.

  Igaunija uz Afganistānu plāno nosūtīt līdz 40 karavīru lielu vada apjoma vienību.

  Plāns paredz, ka Igaunijas karavīri atradīsies Lielbritānijas vienībā, kuras uzdevums ir apsargāt sabiedroto karavīrus, kuri apmāca afgāņu drošības spēkus Kabulas apkārtnē.

  Lielbritānija pērn oficiāli aicināja Igauniju nosūtīt uz Afganistānu kājnieku vienību, kas atrastos britu spēku sastāvā. Lielbritānija vada Igaunijā dislocētos NATO spēkus.

  NATO pārtrauca savu kaujas operāciju Afganistānā 2014.gadā un no 2015.gada notiek misija "Resolute Support", kuras ietvaros Afganistānā ir dislocēti 13 000 NATO un tās partnervalstu karavīri. Šie spēki lielākoties apmāca Afganistānas armiju.

  • Publicēta: 07.02.2018 17:33
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.