Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Ādažu bāzē notiks NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadības maiņas ceremonija
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Ādažu bāzē notiks NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadības maiņas ceremonija

  Rīga, 12.jūl., LETA. Ādažu bāzē šodien svinīgā ceremonijā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas komandiera amatā stāsies Stīvs Makbets, nomainot līdzšinējo komandieri Šonu Frenču, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.

  Tādējādi tiks noslēgta otrā Latvijā izvietotās kaujas grupas karavīru rotācija.

  Pasākums ir veltīts arī Čehijas un Slovākijas kontingentu karavīru svinīgajai uzņemšanai NATO kaujas grupas sastāvā.

  Svinīgo ceremoniju apmeklēs Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieks Ivo Mogiļnijs.

  Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

  NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017.gada 19.jūnijā Ādažu bāzē.

  Kanādas premjerministrs Džastins Trudo otrdien paziņoja, ka Kanāda uz četriem gadiem pagarinās Ādažos izvietotā NATO bataljona vadību.

  Līdz šim noteiktais vadības termiņš bija 2019.gads.

  Pašai NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupai atrašanās termiņš Latvijā nav noteikts. Tā Latvijā uzturēsies tik ilgi, cik nepieciešams.

  • Publicēta: 12.07.2018 01:25
  • Gatis Kristovskis, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.