Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Automātiskos šaujamieročus Igaunijas Aizsardzības spēkiem piegādās "Lewis Machine & Tool Company"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Automātiskos šaujamieročus Igaunijas Aizsardzības spēkiem piegādās "Lewis Machine & Tool Company"

  Tallina, 4.dec., LETA--BNS. Iepirkuma konkursā par automātisko šaujamieroču piegādi Igaunijas Aizsardzības spēkiem un citām spēka struktūrām uzvarējusi ASV kompānija "Lewis Machine & Tool Company".

  Kā norādījis Igaunijas Aizsardzības investīciju centra direktors pulkvedis Rauno Sirks, amerikāņu piedāvājums atzīts par sekmīgāko. To par 40% noteikusi paredzamā darījuma cena, par 30% - garantētais paredzamais darbības laiks, par 20% - bruņojuma sistēmu izturība jeb garantētais kvalitatīvu šāvienu skaits un vēl par 10% - martā veiktie šaušanas testi.

  "Mūsu mērķis ir iegādāties automātiskos šaujamieročus, kas būtu precīzi, ērti un uz kuriem varētu paļauties jebkādos laikapstākļos, un arī cena nav mazsvarīga," viņš uzsvēris, norādot, ka šai ziņā konkursa komisija ņēmusi vērā ne tikai pašu pirkuma cenu, bet arī turpmākās lietošanas izmaksas.

  Saskaņā ar plānoto līgumu Igaunija laikā no 2019. līdz 2021.gadam par 22 miljoniem eiro iegādāsies aptuveni 16 000 automātiskos šaujamieročus ar papildu aprīkojumu. Vienošanās paredz arī iespējamus papildu iepirkumus laikā līdz 2026.gadam.

  Ieroči tiek pirkti Igaunijas Aizsardzības spēku 1. un 2.kājnieku brigādēm. Iepirkumā kopā ar Aizsardzības spēkiem piedalījās arī Tieslietu ministrija un Policijas un robežapsardzes departaments, bet tehniskā specifikācija izstrādāta Aizsardzības spēku vadībā. Ieroči paredzēti gan aktīvā dienesta karavīriem, gan Igaunijas zemessardzes "Kaitseliit" ("Aizsardzības līga") biedriem.

  Konkurss par 5,56 milimetru un 7,62 milimetru automātisko šaujamieroču iepirkumu Aizsardzības spēkiem tika izsludināts pagājušā gada jūnijā. No 14 pieteikumiem kvalifikācijas atlasi izturēja deviņi, bet līdz janvāra beigām piedāvājumi tika saņemti no četriem ražotājiem - "Heckler & Koch", "Sig Sauer", "Lewis Machine & Tool Company" un "Patriot Ordnance Factory".

  14 dienu laikā konkursa rezultātus vēl var apstrīdēt. Līgumu par bruņojuma piegādi puses varētu parakstīt tuvāko mēnešu laikā.

  Kompānija "Lewis Machine & Tool Company", kas dibināta 1980.gadā, ražo un piegādā šaujamieročus galvenokārt ASV Bruņotajiem spēkiem un citām bruņotajām struktūrām. Tās ražojumus izmanto arī Lielbritānijas armijas īpašo uzdevumu spēki SAS un Jaunzēlandes armija. 

  • Publicēta: 04.12.2018 18:00
  • LETA, BNS
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.