Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

ASV finansiāli atbalstīs radara uzstādīšanu uz Igaunijas austrumu robežas
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  ASV finansiāli atbalstīs radara uzstādīšanu uz Igaunijas austrumu robežas

  Tallina, 6.okt., LETA--BNS. Piešķirot piecus miljonus ASV dolāru (aptuveni 4,3 miljonus eiro), Savienotās Valstis atbalstīs radara uzstādīšanu pie Narvas upes uz Igaunijas austrumu robežas.

  Igaunijas Iekšlietu ministrija skaidro, ka radara uzstādīšana ietver plānošanu, radara torņa atjaunošanu, radaru novērošanas kameras, ceļu izbūvēšanu, lai piekļūtu radaram, komunikāciju risinājumus, nepārtrauktas elektroenerģijas piegādes nodrošināšanu un citus darbus.

  Radara uzstādīšana ievērojami uzlabos robežas aizsardzību un Narvas upes novērošanu, un ļaus vieglāk pamanīt nelegālus mēģinājumus šķērsot robežu.

  Igaunijas iekšlietu ministrs Andress Anvelts norādīja, ka radara uzstādīšana ir nozīmīga ne tikai Igaunijai, bet arī Eiropas Savienībai (ES) un NATO, un tādēļ šis darbs jāpaveic rūpīgi, lai radars kalpotu gadiem ilgi.

  Igaunija savas austrumu robežas sakārtošanai un nostiprināšanai plāno kopumā atvēlēt vairāk nekā 70 miljonus eiro.

  • Publicēta: 06.10.2017 17:59
  • LETA, BNS
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.