Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Vējonis: Jāturpina stiprināt NATO dalībvalstu noturību pret hibrīdo un informācijas telpas apdraudējumu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Vējonis: Jāturpina stiprināt NATO dalībvalstu noturību pret hibrīdo un informācijas telpas apdraudējumu

  Rīga, 8.jūn., LETA. Ir jāturpina mazināt hibrīdā apdraudējuma un īpaši informācijas telpas apdraudējuma ietekme, stiprinot NATO dalībvalstu noturību šajā jomā, piedaloties NATO Austrumu flanga (B9) valstu vadītāju sanāksmē Varšavā, Polijā sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

  Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, Vējonis skaidrojis, ka Velsas un Varšavas samitos ir pieņemti atbilstoši lēmumi, lai stiprinātu NATO Austrumu flanga drošību. NATO paplašinātās klātbūtnes stiprināšana Baltijas valstīs un Polijā ir devusi nozīmīgu papildinājumu Alianses atturēšanas politikai. Atturēšana būtu tālāk jāstiprina ar gaisa, jūras un NATO papildspēku uzņemšanas spēju elementiem, akcentējis Vējonis.

  "Mūsdienās Eiropas drošībai pastāv daudzveidīgi izaicinājumi. Esam saskārušies ar Krievijas agresiju Ukrainā un Gruzijā, apdraudot starptautisko likumu iedibināto kārtību. Terorisms, migrācija, kā arī viltus ziņu un propagandas radītie apdraudējumi turpina radīt jaunus izaicinājumus un nepieciešamību rast atbildes uz tiem," uzsvēra Valsts prezidents.

  Viņaprāt, alianses dalībvalstis arvien vairāk apzinās plašo izaicinājumu spektru un pieņem atbilstošus lēmumus. Vienlaikus svarīga nozīme ir gan ciešākai starptautiskajai sadarbībai, gan noturības stiprināšanai nacionālajā līmenī, koordinējot dažādu institūciju darbu.

  "Salīdzinoši īsā laikā NATO Stratēģiskās komunikācijas ekselences centrs Rīgā ir ieguvis starptautisku atzinību, veicot nozīmīgu darbu, lai palīdzētu Alianses valstīm apzināt informācijas telpas apdraudējumus un iespējamās atbildes," atzīmēja Valsts prezidents.

  Viņš pauda pārliecību, ka 11.jūlijā un 12.jūlijā gaidāmā NATO samita lēmumi "būs spēcīgs vienotas alianses signāls, lai atbildētu uz mūsu reģiona drošības izaicinājumiem un nostiprinātu atturēšanas politiku reģionā". Pēc viņa domām, lēmumi, kas uzlabos NATO efektīvāku funkcionēšanu, kā arī palielināti ieguldījumi aizsardzībā nodrošinās praktisku pamatu, lai stiprinātu Baltijas un Polijas, kā arī Alianses kopējo drošību.

  Savas vizītes Polijā noslēgumā Valsts prezidents piedalīsies Polijas simtgadei veltītajos svinīgajos pasākumos.

  • Publicēta: 08.06.2018 12:46
  • Rihards Plūme, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.