Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Tramps draud pamest NATO, ja nebūs pietiekams progress
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Tramps draud pamest NATO, ja nebūs pietiekams progress

  Vašingtona, 18.maijs, LETA--DPA. ASV prezidents Donalds Tramps vēlas palikt NATO, vismaz pagaidām, bet vienlaikus apsver izstāšanos, ja starptautiskā militārā alianse nebūs panākusi pietiekamu progresu, trešdien apliecināja augsta ranga Baltā nama amatpersona.

  "Viņš gribētu palikt NATO," sacīja amatpersona, kas ar ārvalstu žurnālistiem runāja ar nosacījumu, ka tiks saglabāta viņa anonimitāte. "Bet viņš nepaliks NATO, ja NATO nepanāks krietni lielāku progresu daudz ātrāk."

  Cita amatpersona sacīja, ka šobrīd Tramps ir apmierināts ar NATO dalībvalstu solījumiem piešķirt vairāk naudas aizsardzībai.

  "Šobrīd prezidentu apmierina tas, ko viņš redz. Viņš redz, kā tie reaģē pozitīvi," sacīja amatpersona. "Taču ja nekas nenotiks, vai notiks pārāk lēni, viņš skatīsies."

  Pagājušajā mēnesī Tramps sacīja, ka viņš NATO vairs neuzskata par "novecojušu". Priekšvēlēšanu kampaņas gaitā Tramps kritizēja NATO sabiedrotos par nepietiekamiem ieguldījumiem aizsardzībā un nepietiekamu cīņu ar terorismu.

  Sagaidāms, ka Tramps NATO līderu sanāksmē 25.maijā Briselē skubinās sabiedrotos palielināt aizsardzības tēriņus un pildīt solījumus aizsardzības budžetiem tērēt vismaz 2% no iekšzemes kopprodukta.

  • Publicēta: 18.05.2017 07:41
  • LETA, DPA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.