Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Igaunijas premjers: Trampa vēstījums bija, ka aizsardzības izdevumi jāpalielina straujāk
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Igaunijas premjers: Trampa vēstījums bija, ka aizsardzības izdevumi jāpalielina straujāk

  Brisele, 12.jūl., LETA--BNS. ASV prezidenta Donalda Trampa NATO samitā teiktā pamatdoma ir, ka aizsardzības izdevumi ir jāpalielina straujāk, nekā tas darīts līdz šim, ceturtdien paziņoja Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass.

  "Arī diskusijās par partnerību Ukrainai un Gruzijai izskanēja aizsardzības izdevumu jautājums. Vēlāk notika jauna darba tikšanās. Trampa vēstījums bija, ka aizsardzības izdevumi ir jāpalielina straujāk un nedrīkst būt tā, ka mēs sasniegsim mērķi 11 vai 12 gadu laikā," sacīja Ratass žurnālistiem Briselē.

  Viņš norādīja, ka NATO ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga ceturtdien priekšpusdienā sasauktā ārkārtas sanāksme beigusies ar vienošanos starp visām pusēm, ka principā aizsardzības izdevumi ir jāpalielina straujāk.

  "ASV turpina būt uzticīgas NATO. Protams, viņš šajā dienās vairākkārt pacēla aizsardzības izdevuma jautājumu. Viņš vairākos gadījumos uzsvēra 4%," sacīja Ratass.

  Tramps samitā pārējo dalībvalstu līderiem paziņoja, ka viņiem aizsardzības izdevumi būtu jāpalielina līdz 4% no iekšzemes kopprodukta (IKP), nevis līdz 2% no IKP, par ko bija panākta vienošanās iepriekš.

  Komentējot mediju ziņoto, ka Tramps draudējis ar ASV izstāšanos no NATO, Igaunijas ārlietu ministrs Svens Miksers sacīja, ka Trampa izteikumi noteikti nevar tikt interpretēti tik dramatiski.

  "Prezidents Tramps vairākkārt preses konferencē sacīja, ka NATO ir stiprāka nekā pirms divām dienām, kas ārkārtīgi spēcīgi pauž ASV attieksmi," sacīja Miksers.

  • Publicēta: 12.07.2018 18:21
  • LETA, BNS
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.