Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Izlūkdienesti: Lietuva bloķējusi Krievijas holdinga investīcijas bažās par sensitīvu datu vākšanu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Izlūkdienesti: Lietuva bloķējusi Krievijas holdinga investīcijas bažās par sensitīvu datu vākšanu

  Viļņa, 5.febr., LETA--BNS. Lietuva bloķējusi Krievijas holdinga "Sistema" investīcijas uzņēmumā, kurš nodarbojas ar aeroskenēšanu un kartēšanu, lai novērstu iespēju, ka to varētu izmantot, vācot informāciju par kartogrāfiskajiem datiem Krievijas armijas vajadzībām, teikts otrdien publiskotajā Lietuvas izlūkdienestu ikgadējā ziņojumā par apdraudējumiem nacionālajai drošībai.

  Dokumentā, ko izstrādājis Lietuvas Valsts drošības departaments (VSD) un Aizsardzības ministrijas Otrais operatīvo dienestu departaments, minēts gadījums, kad Krievijas oligarha Vladimira Jevtušenkova holdings "Sistema" ar viņa dēla pārvaldītas investīciju kompānijas starpniecību pircis Lietuvas uzņēmumu.

  Vienlaikus šis holdings kontrolējis uzņēmumu "Kronštadt", kas pirms dažiem gadiem Krievijā bija uzvarējis konkursā par elektronisko kartogrāfisko datu centru ierīkošanu.

  Kā norāda izlūkdienesti, pastāvējusi liela iespēja, ka, pērkot uzņēmumu, kas darbojas Lietuvā un citās Eiropas Savienības (ES) valstīs, bija domāts tā aizsegā vākt datus Krievijas bruņoto spēku vajadzībām.

  Dokumentā atzīmēts, ka šāda rīcība atbilst Krievijas izlūkdienestu un drošības dienestu darbības metodēm, kad tiek izmantotas vietējās kompānijas, lai darbotos pret ES valstu nacionālajām interesēm.

  Tajā arī norādīts, ka Krievija cenšas savākt pēc iespējas vairāk kartogrāfisko datu, kas tai ļautu efektīvāk izmantot raķešu palaišanas iekārtas.

  Kā uzsver izlūkdienesti, Lietuvas uzņēmums, par ko runāts ziņojumā, darbojas nozarē, kas ir svarīga no nacionālās drošības garantēšanas viedokļa, tādēļ pieņemts lēmums atzīt, ka minētais investors neatbilst nacionālās drošības interesēm.

  • Publicēta: 05.02.2019 20:00
  • LETA, BNS
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.