Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Igaunijas Ārējās izlūkošanas dienests: Krievija vervē ietekmes aģentus Rietumos
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Igaunijas Ārējās izlūkošanas dienests: Krievija vervē ietekmes aģentus Rietumos

  Tallina, 8.febr., LETA--BNS. Krievija īsteno informācijas karu pret Rietumiem un, kas ir vēl bīstamāk, vervē ietekmes aģentus, ceturtdien paziņojis Igaunijas Ārējās izlūkošanas dienesta ģenerāldirektors Miks Marrans.

  Prezentējot Igaunijas Ārējās izlūkošanas dienesta ikgadējo ziņojumu "Starptautiskā drošība un Igaunija 2018.gadā", Marrans norādīja, ka Krievijas ietekmēšanas kampaņas pagājušajā gadā bija viens no apspriestākajiem jautājumiem Rietumos.

  "Šajā jautājumā galvenais uzsvars ir uz hakeru uzbrukumiem un informācijas operācijām," sacīja Marrans, piebilstot, ka Rietumu "pamošanās" nav ierobežojusi Krieviju, gluži otrādi, Maskava izbauda tai pievērsto pastiprināto uzmanību.

  Ģenerāldirektors norādīja, ka vēl bīstamāka ir ietekmes aģentu vervēšana, kas turpināsies arī 2018.gadā.

  Sevišķi Krievija cenšas savervēt Eiropas politiķus, uzņēmējus un zinātniekus, sacīja Marrans.

  "Kremļa mērķis ir efektīvs tīkls, lai ietekmētu lēmumu pieņemšanas procesus Eiropā," viņš piebilda.

  Marrans arī sacīja, ka Sanktpēterburgā izveidota Krievijas bruņoto spēku informācijas karadarbības vienība, kas pretdarbojas NATO.

  Igaunijas Ārējās izlūkošanas dienests secinājis, ka Krievija ir spējīga īstenot plašas dezinformācijas kampaņas pret Rietumiem.

  "Igaunijas drošības institūcijas jau gadiem runā par Krievijas mēģinājumiem sašķelt vienotību un uzticību, kas pastāv starp valstīm Rietumos. Šī fakta apzināšanās tagad daudz plašāk izplatās ASV un daudzviet Eiropā. Diemžēl, Krievijas uzvedībā nekādas pārmaiņas nav redzamas. Nākamajos gados Krievija, visticamāk, turpinās savu politiku," kas vērsta pret Rietumu vērtību sistēmu, Ārējās izlūkošanas dienesta ziņojuma priekšvārdā norādījis Marrans.

  • Publicēta: 08.02.2018 19:43
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.