Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Igaunijā ieradīsies Dānijas premjerministrs
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Igaunijā ieradīsies Dānijas premjerministrs

  Tallina, 10.janv., LETA--BNS. Igaunijā svētdien, 14.janvārī, divu dienu vizītē ieradīsies Dānijas premjerministrs Larss Leke Rasmusens.

  Vizītes pirmajā dienā viesis kopā ar ar Igaunijas valdības vadītāju Jiri Ratasu apmeklēs militāro bāzi Tapā, kur tiksies ar NATO starptautiskā bataljona karavīriem, klātesot arī abu valstu aizsardzības ministriem Klausam Jortam Frederiksenam un Jiri Luikam.

  Pirmdien Ratass un Rasmusens pārrunās Igaunijas un Dānijas divpusējās attiecības, tai skaitā digitalizācijas jomu un sadarbību Ziemeļatlantijas aliansē, kā arī aktuālos Eiropas Savienības (ES) jautājumus.

  Trešdien Emari aviobāzē ieradās Dānijas Aizsardzības spēku mehanizētās kājnieku rotas pamatsastāvs, kas kopā ar britu karavīriem dienēs NATO taktiskajā kaujas grupā. Paredzēts, ka Dānijas kontingenta militārā tehnika, tai skaitā kājnieku kaujas transportlīdzekļi "CV90", ceturtdien ieradīsies Paldisku ostā.

  Dānijas karavīri rotācijas kārtībā pārņems dienestu Igaunijā no franču kolēģiem, kuri savukārt dosies dienēt uz Lietuvu.

  Lielbritānijas vadītā 1200 vīru lielā NATO kaujas grupa dienestu Tapā sāka 2017.gada aprīlī Igaunijas 1.kājnieku brigādes sastāvā. Kaujas grupas bruņojumā ir tanki "Challenger 2", kājnieku kaujas mašīnas "Warrior" un pašgājējas artilērijas iekārtas "AS90".

  • Publicēta: 10.01.2018 17:36
  • LETA, BNS
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.