Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

ASV armija palielinās savus spēkus Vācijā
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  ASV armija palielinās savus spēkus Vācijā

  Berlīne, 7.sept., LETA--AP. ASV armija Eiropā piektdien paziņoja, ka savus spēkus Vācijā palielina par 1500 karavīriem.

  Kā norādīja armija, jauno vienību aktivizāciju paredzēts sākt šogad un ka karavīri un viņu ģimenes Vācijas dienvidos tiks izvietotas līdz 2020.gada septembrim.

  Papildspēki vairāk nekā 33 000 Vācijā jau esošajiem karavīriem ir "apliecinājums mūsu saistībām pret NATO un kolektīvajai apņēmībai atbalstīt Eiropas drošību," paziņoja armija.

  ASV vēstnieks Ričards Grenels pavēstīja, ka "amerikāņi ir gatavi stiprināt transatlantisko aliansi un prezidenta Trampa solījums palielināt ASV aizsardzības spējas nozīmē to, ka alianse šodien ir stiprāka".

  Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena jaunu ASV vienību nosūtīšanu nodēvēja par "labvēlīgu transatlantisko attiecību vitalitātes zīmi un saistības pret kopīgo drošību".

  Jauno vienību vidū būs lauka artilērijas brigādes štābs un divi daudzstobru raķešu sistēmu bataljoni, tuva darbības rādiusa pretgaisa aizsardzības bataljons un dažādas atbalsta vienības.

  • Publicēta: 07.09.2018 20:38
  • LETA, AP
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.