Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Paraksta tehnisko vienošanos ar Kanādu par NATO paplašinātās klātbūtnes īstenošanu Latvijā
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Paraksta tehnisko vienošanos ar Kanādu par NATO paplašinātās klātbūtnes īstenošanu Latvijā

  Rīga, 18.apr., LETA. Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieks Ivo Mogiļnijs un Kanādas bruņoto spēku Apvienotās operāciju pavēlniecības Štāba gatavības nodrošināšanas priekšnieks Brūss Ploumens šodien parakstīja tehnisko vienošanos, kas ietver galvenos nosacījumus Kanādas vadītās NATO bataljona lieluma kaujas grupas izvietošanai Latvijā.

  "Esmu gandarīts, ka drīzumā Latvijā tiks izvietota Kanādas vadītā kaujas grupa, un šī vienošanās ir pamats sekmīgai tās darbībai un uzņemšanai Latvijā. Latvija ir pasaulē spēcīgākās militārās alianses dalībvalsts, un Kanādas vadītās kaujas grupas klātbūtne Latvijā ievērojami stiprinās mūsu valsts drošību," uzsver aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

  "Šis notikums mūs pietuvina Kanādas bruņoto spēku karavīru un sabiedroto no Albānijas, Itālijas, Polijas, Slovēnijas un Spānijas izvietošanai Latvijā. Uzņemoties paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas vadību, mēs no jauna apliecinām savu stingro nostāju attiecībā uz piederību aliansei un tās mērķi sekmēt kolektīvo drošību," norāda Kanādas aizsardzības ministrs Hardžits Sadžans.

  Svinīgajā vienošanās parakstīšanas ceremonijā piedalījās arī Kanādas vēstnieks Latvijā Alans Ozērs un Aizsardzības ministrijas izpildsekretārs militāro spēju attīstības jautājumos Juris Kiukucāns.

  Jau ziņots, ka NATO daudznacionālā bataljona lieluma kaujas grupa Latvijā tiks izvietota šī gada jūnijā, un to veidos ap 1000 sabiedroto spēku karavīru, tai skaitā, līdz 455 Kanādas bruņoto spēku karavīru.

  Par daudznacionālu bataljona lieluma kaujas grupu izveidi un izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā un Kanādas lēmumu uzņemties šīs kaujas grupas vadību Latvijā tika paziņots 2016. gada 8. jūlijā NATO samitā Varšavā. Dalību Kanādas vadītajā daudznacionālajā kaujas grupā Latvijā ir apstiprinājušas Albānija, Itālija, Polija, Slovēnija un Spānija.

  • Publicēta: 18.04.2017 15:25
  • Gatis Kristovskis, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.