имя:
пароль:
Гостевой доступ

Комментарий редактору

Lietuvas Bruņotajiem spēkiem nodoti divi jauni tāla darbības rādiusa radari
Ваше имя:
Электронная почта:
Комментарий:
Защитный код:
Чтобы сменить код безопасности, нажмите на него
Введите код:
  Темы - Defence Matters RUS - Новости

  Lietuvas Bruņotajiem spēkiem nodoti divi jauni tāla darbības rādiusa radari

  Viļņa, 4.dec., LETA--BNS. Lietuvas Bruņotajiem spēkiem otrdien oficiāli nodoti divi jauni tāla darbības rādiusa radari.

  Trīsdimensionālie radari darbosies Prienu rajona Antaveršē un Šilutes rajona Degučos. Plānots, ka šie Lietuvas gaisa telpas novērošanai un aizsardzībai svarīgie radaru posteņi pilnīgā darba kārtībā būs 2019.gadā.

  Līdztekus abiem pieminētajiem radaru posteņiem pērn atjaunots vēl viens postenis Ignalinas rajona Ceiķišķēs. Paredzēts, ka tas pilnīgā darba kārtībā būs 2020.gadā.

  Kā ceremonijā Antaveršē otrdien uzsvēris Lietuvas aizsardzības ministra vietnieks Edvīns Ķerza, šo radaru ekspluatācijas sākums "iezīmē milzīgu kvalitatīvu lēcienu gan Lietuvas, gan NATO gaisa telpas novērošanas un kontroles sistēmas pilnveidošanā".

  "Radari aprīkoti ar īpaši modernām sistēmām, kuras palīdzēs nodrošināt nepārtrauktu kvalitatīvu gaisa telpas un pierobežas zonas novērošanu, gaisa telpas patrulēšanu, reakciju uz iespējamiem gaisa telpas pārkāpumiem un brīdināšanu par apdraudējumiem," norādījis Lietuvas Gaisa telpas novērošanas un kontroles pārvaldes vadītājs pulkvežleitnants Ars Rimkus, piebilstot, ka šie radari varēs palīdzēt arī meklēšanas un glābšanas operācijās.

  Triju radiolokācijas posteņu modernizācijas projekts tiek īstenots jau vairāk nekā desmit gadus un tā paredzamā kopējā vērtība ir aptuveni 60 miljoni eiro. Modernie Spānijas kompānijā INDRA ražotie militārie radari ar tajos integrētām jaunām sakaru sistēmām un pilnībā atjaunotu infrastruktūru nomaina līdzšinējās tehnoloģiski novecojušās Padomju Savienībā ražotās iekārtas.

  • опубликовано: 04.12.2018 16:57
  • LETA
  •  
  • © Без письменного согласия агентства LETA перепубликация новости в любом виде и объеме, а также иное ее использование СМИ и интернет-ресурсами запрещены. Нарушения рассматриваются судом в соответствии с законодательством Латвийской Республики.