Twittera apskati

 • Noteiks sankcijas un vērtēs lietderību

  Ceturtdienā tvitera lietotāji komentēja šādus paziņojumus:

  Saeima aicina noteikt sankcijas Magņitska lietā iesaistītajām personām.

  Tavars: Visticamāk, Jeremejevs netiks iekļauts ZZS Saeimas vēlēšanu kandidātu sarakstā.

  EP uztic Eiropas Komisijai rūpīgi izvērtēt ziemas un vasaras laika maiņas lietderību.

  1. Saeima šodien nolēma izteikt aicinājumu valdībai noteikt sankcijas advokāta Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām. Saeimas lēmumā pausts nosodījums Krievijas varas iestāžu rīcībai Magņitska nāves apstākļu nepienācīgā izmeklēšanā, uzsvērta Latvijas atbildība vērsties pret klajiem cilvēktiesību pārkāpumiem, finanšu krāpšanas shēmām un korupciju, kā arī izteikts aicinājums valdībai noteikt sankcijas Magņitska lietā iesaistītajām personām. Magņitskis nomira 2009.gada novembrī pēc 358 pirmstiesas aizturēšanas izolatorā pavadītām dienām. Viņu arestēja pēc tam, kad advokāts bija apsūdzējis vairākas Krievijas amatpersonas liela mēroga korupcijā un Krievijas budžeta izlaupīšanā. Magņitskim tika liegta pienācīga medicīniskā aprūpe, un viņš nomira astoņas dienas pirms termiņa, kad viņu būtu bijis jāatbrīvo vai jātiesā.

  Par Saeimas lēmumu priecājas IT speciālists Kaspars Foigts.

  Un arī Saeima šodien balso PAR Magņitska saraksta ieviešanu. Dzīve iet uz augšu! :) twitter.com/RihardsKols/st…

  Tvitera lietotājs Ainārs Daugovičs iebilst pret sankciju noteikšanu.

  @VienotibaLV @Ojars_E_Kalnins @VienotibaLV @Ojars_E_Kalnins Lai spiedienu uz Krieviju veic tās valstis, kuras uz to ir spējīgas. Kāpēc mums visur jālien pa priekšu? #kļūdainapolitika

  Teiktajam oponē Kristaps.

  @andaugs @VienotibaLV @Ojars_E_Kalnins Kāpēc neesam spējīgi? Spriežot pēc Krievijas pilsoņu un kapitāla pieplūduma Latvijā, tieši mēs esam viena no valstīm, kuras ir spējīgākās šajā jomā, Nerunājot par to, ka "Magņitska likums" ir pieņemts jau vairākās citās valstīs, t.sk. Lietuva un Igaunija.

  2. Latvijas Zaļās partijas (LZP) Rīgas nodaļas vadītājs Valentīns Jeremejevs, visticamāk, netiks iekļauts Zaļo un zemnieku savienības Saeimas vēlēšanu kandidātu sarakstā, aģentūrai LETA sacīja LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars. Tā Tavars cita starpā atbildēja uz jautājumu par informāciju, kas publiskajā telpā izskanējusi saistībā ar Jeremejeva izteikumiem un aktivitātēm. LZP valdes priekšsēdētājs aicina Rīgas nodaļas vadītāja izteikumus nesaistīt ar Zaļo partiju, jo tas ir Jeremejeva personīgais viedoklis. Jeremejeva rakstītais pēdējos mēnešos raisījis vairākkārtēju ažiotāžu sociālajos tīklos. Decembrī sociālajā tīklā "Facebook.com" viņš norādījis, ka rosina parakstu vākšanu par referenduma rīkošanu, lai aizliegtu 2018.gadā paredzēto "praidu" jeb seksuālo minoritāšu gājienu. Savukārt šonedēļ aktualitāti ir guvusi publicētā politiķa sarakste ar portāla "Cehs.lv" veidotājiem, kurā viņš, iespējams, piedāvā samaksu par mediju stratēģijas īstenošanu "pret genderistiem".

  Grafiskais dizaineris Arvis Villa pieņem, ka Tavara lēmums diži neietekmēs politiķa karjeru.

  Arī tvitera lietotājs Valters pieņem, ka Jeremejevam tiks piedāvāts cits amats.

  Guntars Meluškāns atklāj, kādā amatā redz Jeremejevu.

  @Skepse Viņš būtu labs tikumības, jeb kā to dēvē - tieslietu ministrs.

  3. Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien pieņemtā rezolūcijā aicina Eiropas Komisiju (EK) rūpīgi izvērtēt ziemas un vasaras laika maiņas lietderību un, ja nepieciešams, pārskatīt attiecīgos noteikumus, aģentūru LETA informēja EP Informācijas birojā Latvijā. Pilsoņu iniciatīvas vairākās Eiropas valstīs apliecinājušas, ka lielu daļu sabiedrības satrauc pāreja uz vasaras laiku un atgriešanās pie ziemas laika, kas notiek katra marta un oktobra pēdējā nedēļas nogalē. Virkne pētījumu uzrādījuši pretrunīgus rezultātus, taču norāda uz negatīvu ietekmi uz cilvēku veselību, teikts rezolūcijā. EP deputāti aicina EK rūpīgi izvērtēt vasaras laika direktīvu un, ja nepieciešams, pārskatīt attiecīgos noteikumus. Rezolūcija tika pieņemta ar 384 balsīm, pret balsojot 153, bet 12 deputātiem atturoties. Pašreizējā direktīva stājās spēkā 2001.gadā, un tā nosaka vienotu datumu un stundu, kad visā Eiropas Savienībā (ES) veicama laika maiņa. Direktīvas mērķis ir nodrošināt pienācīgu ES iekšējā tirgus darbību.

  Radio SWH ziņu redaktors Jānis Tereško pamanījis balsojumu.

  Eiropas Parlaments ar 384 balsīm par un 154 pret vēršas pie Eiropas Komisijas ar aicinājumu atteikties no pārejas uz vasaras laiku. Būs mūžīgā ziema 😂

  Uzņēmuma "Baltijas Mediju Alianses" redaktors Normunds Špakovskis izsakās par gaidāmajām pārmaiņām.

  tā kā es īsti neticu, ka mēs mainīsim laika joslu, variet sākt gatavoties tumšajiem vasaras vakariem un saulītei trijos no rīta.

  Korektore Kristīne Zute rosina iedzīvotājiem pašiem pielāgoties izmaiņām. 

  @hronists @Snowtales Neviens neliedz pakārtot savu dzīvi dabiskajai saules gaismai un celties kādas stundiņas agrāk. Vai arī tusēšana līdz pusnaktij ir dzīvesziņā ierakstīta, līdz ar to svarīgi, lai būtu gaišs?