Ziņas

 • ES mājā notiks lekcija par darba un prakses iespējām ES institūcijās

  Rīga, 4.janv., LETA. Eiropas Savienības (ES) mājā no plkst.16 notiks Eiropas Komisijas (EK) preses dienesta pārstāvja Ulda Šalajeva lekcija par Eiropas Personāla atlases biroja (EPSO) atklātajiem konkursiem, darba un prakses iespējām ES institūcijās, aģentūru LETA informēja ES mājā.

  Lekcijā interesenti varēs uzzināt, kā pieteikties un kļūt par pastāvīgo darbinieku - ierēdni, kādus testus, kur un kad jāizpilda, vai, kad un kur var strādāt, ja iegūta vidējā (profesionālā) izglītība, vēl nav augstākās izglītības un darba pieredzes, kā arī to, kādas perspektīvas ir augstskolu absolventiem un kā vislabāk noformēt pieteikumu praksei ES institūcijās.

  Šalajevs ieteiks, kur, kad un kā vislabāk kārtot EPSO testus un kādas stratēģijas pielietot. Interesentiem būs iespēja uzzināt arī par prakses iespējām ES institūcijās un aģentūrās.

  Praktiskās nodarbības laikā dažiem dalībniekiem būs iespēja izmēģināt savas prasmes darba grupas vadīšanā. Uzdevums grupā ir viena no EPSO konkursa daļām, kurā, pēc individuālas iepazīšanās ar noteikta apjoma informāciju svešvalodā, klātesošajiem jāapspriežas grupā ar vairākiem citiem dalībniekiem un jāpieņem kopīgs lēmums, norādīja ES mājā. Simulācijas uzdevums notiks angļu valodā.

  EPSO organizē atklāto konkursu testus un atlasa darbiniekus ES iestādēm un aģentūrām. Pēc tam katra institūcija var pieņemt darbiniekus no EPSO atlasīto pretendentu vidus, skaidroja ES mājā.

  Šalajevs ir stažējies Eiropas Parlamentā 2010.gadā un vēlāk strādājis Eiropas Ārējās darbības dienestā. Kopš 2015.gada strādā EK preses dienestā Briselē. Viņš ir absolvējis Ērgļu arodvidusskolu, Avansas Universitāti Nīderlandē un Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Informācijas tehnoloģiju fakultāti.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.