Ziņas

 • Rinkēvičs turpina dalību EDSO Ministru padomes sanāksmē Vīnē

  Rīga, 8.dec., LETA. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) šodien turpinās dalību Vīnē notiekošajā Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) 24.Ministru padomes sanāksmē, ko organizē EDSO prezidējošā valsts Austrija, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

  Sanāksmē plānots apspriest drošības, militāri politiskos, cilvēktiesību un pamatbrīvību, ekonomiskās un vides sadarbības jautājumus. Ir paredzēta viedokļu apmaiņa par konfliktu Ukrainā, saistību ievērošanu un uz noteikumiem balstītas Eiropas drošības kārtības atjaunošanu.

  Rinkēvičs diskusijā uzsvērs EDSO būtisko lomu Ukrainas krīzes risināšanā, EDSO pamatprincipu un vērtību ievērošanas nepieciešamību, kā arī runās par ieilgušo konfliktu risināšanas iespējām.

  Ministrijā norādīja, ka EDSO Ministru padome ir organizācijas galvenā lēmējinstitūcija un izpildinstitūcija. Ministru padomes sanāksmes notiek ik gadu, un 57 EDSO dalībvalstu ministriem tās ļauj pārskatīt un novērtēt organizācijas darbību iepriekšējā gada laikā, kā arī sniedz iespēju uzzināt dalībvalstu nacionālās nostājas drošības un sadarbības jautājumos.

  Iepriekšējā EDSO Ministru padomes sanāksme norisinājās 2016.gadā Hamburgā Vācijas vadībā. Nākamgad EDSO prezidējošā valsts būs Itālija.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.