Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Duda: Polija var kļūt par NATO austrumu flanga drošības centru
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Duda: Polija var kļūt par NATO austrumu flanga drošības centru

  Varšava, 1.marts, LETA--POLSKIE RADIO. Polija varētu kļūt par NATO austrumu flanga drošības centru, bet, lai tas notiktu, vajadzīga "stiprāka NATO spēku klātbūtne Polijā", tā dēvētā Bukarestes devītnieka (B9) līderu sanāksmē Košicē, Slovākijā, paziņoja Polijas prezidents Andžejs Duda.

  "Mēs esam vienprātīgi attiecībā uz to, kas mūsu Eiropas daļā rada lielākās militārās drošības problēmas," sanāksmē, kurā piedalījās NATO Austrumeiropas dalībvalstu pārstāvji, sacīja prezidents. "Mēs bijām vienisprātis, ka lielākā problēma ir Krievijas impērisko ambīciju atgriešanās, uz ko NATO ir jāreaģē atbilstoši."

  NATO būtu jāsaglabā tās atvērto durvju politika ne tikai attiecībā uz Ziemeļmaķedoniju, bet arī Ukrainu, Moldovu un Gruziju, norādīja Duda. Šāda pieeja iedrošinās sadarbību un reformas [potenciālajās kandidātu] valstīs, un [NATO] politikai vajadzētu nozīmēt drošības izplatīšanu iespējami plašāk".

  Līderi samitā runājuši arī par NATO klātbūtnes nostiprināšanu Melnās jūras reģionā, jo "svarīgi ir demonstrēt [alianses] gatavību sevi aizsargāt".

  "Tas pavisam noteikti ir jautājums, kuru NATO vajadzētu apsvērt nopietni," sacīja Duda.

  Rumānijas prezidents Klauss Johanniss norādīja, ka NATO militārās atturēšanas potenciāla stiprināšanai austrumu flangā būtu jāietver arī alianses klātbūtnes palielināšana Melnajā jūrā.

  Viņš piebilda, ka NATO "pavēlniecības un kontroles struktūras pakāpeniski jāpārvieto uz [alianses austrumu flangu]".

  • Publicēta: 01.03.2019 11:02
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.