Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

ASV ģenerālis Tods Volters izvirzīts NATO Eiropas spēku pavēlnieka amatam
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  ASV ģenerālis Tods Volters izvirzīts NATO Eiropas spēku pavēlnieka amatam

  Brisele, 15.marts, LETA--DPA. ASV gaisa spēku komandieris Eiropā, ģenerālis Tods Volters izvirzīts NATO Eiropas spēku pavēlnieka amatam, piektdien paziņoja alianse.

  Tiklīdz Voltera nominācija tiks apstiprināta, viņš nomainīs amatā ģenerāli Kērtisu Skaparoti, kurš bijis NATO spēku pavēlnieks Eiropā kopš 2016.gada.

  NATO informēja, ka tas notiks tuvāko mēnešu laikā.

  Volters pašreiz dzīvo Vācijā, kur komandē ASV gaisa spēkus 104 valstīs Eiropā, Āfrikā, Āzijā, Tuvajos Austrumos un citur. Viņš arī atbild par visu NATO dalībvalstu pretgaisa un pretraķešu aizsardzību.

  Volters ieņems arī galvenā ASV spēku komandiera amatu Eiropā.

  ASV Senātam būs jāapstiprina viņa kandidatūra.

  Volters jaunos pienākumus NATO uzņemsies laikā, kad alianse gatavojas Līguma par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju (INFT) izjukšanai.

  ASV un NATO apgalvo, ka Krievijas spārnoto raķešu sistēma SSC-8 pārkāpj INFT, kuru Vašingtona un Maskava parakstīja 1987.gadā. Vašingtona februāra sākumā paziņoja, ka izstājas no šī līguma, un Krievija tūlīt pēc tam nāca klajā ar līdzīgu paziņojumu.

  • Publicēta: 15.03.2019 21:38
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.