Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Zviedrijas drošības policija saskaras ar plašāka diapazona draudiem nekā iepriekš
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Zviedrijas drošības policija saskaras ar plašāka diapazona draudiem nekā iepriekš

  Stokholma, 14.marts, LETA--DPA. Zviedrijas drošības policija "Sapo" ceturtdien paziņojusi, ka saskaras ar plašāka diapazona draudiem nekā iepriekšējos gados, tostarp ar valstu vadītiem kiberuzbrukumiem, spiegošanu un potenciālajiem džihādistu uzbrukumiem.

  Terorisma draudu līmenis Zviedrijā saglabājas trešais piecu punktu skalā, "Sapo" ikgadējā ziņojuma prezentācijā norādīja drošības policijas direktors Klāss Frībergs.

  Ziņojumā Frībergs norādījis, ka, "sevišķi, Krievija ir attīstījusi savas spējas aktīvi un slepeni ietekmēt citas valstis".

  Spiegošanas mēģinājumi ietver gan kiberuzbrukumus, gan aģentu vervēšanu.

  Stokholmā februārī tika aizturēta kāda persona, kas tiek turēta aizdomās par militāro spiegošanu Krievijas labā. "Sapo" uzskata, ka aizdomās turamais ir Krievijas izlūkdienesta aģents, kurš darbojies Zviedrijā diplomātiskajā aizsegā.

  Aktīvāka kļuvusi arī Ķīna, kas cenšas iegūt sensitīvu informāciju par Zviedrijas ekonomiku un tehnoloģijām, kā arī izspiego bēgļus, norādīja "Sapo" pretizlūkošanas nodaļas vadītājs Daniels Stenlings.

  Taču Frībergs sacīja, ka "Sapo" nav atradis pierādījumus par mēģinājumiem iejaukties septembrī notikušajās parlamenta vēlēšanās.

  Ziņojumā secināts, ka draudi no džihādistiem un vardarbīgi noskaņotām islāmistu kustībām saglabājušies tādā pašā līmenī, kā pirms gada, un joprojām ir galvenie draudi potenciālo uzbrukumu kategorijā.

  Kopš 2012.gada aptuveni 300 cilvēki ir pametuši Zviedriju, lai pievienotos tādiem džihādistu grupējumiem kā "Islāma valsts" Irākā un Sīrijā, aplēsis "Sapo".

  Savukārt ilgtermiņā bažas rada labējā spārna grupējumi, norādījis "Sapo".

  • Publicēta: 14.03.2019 18:12
  • LETA, DPA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.