Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

NATO 70.gadadiena tiks atzīmēta līderu sanāksmē decembrī Londonā
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  NATO 70.gadadiena tiks atzīmēta līderu sanāksmē decembrī Londonā

  Brisele, 6.febr., LETA--AFP. NATO dalībvalstu līderi decembrī sapulcēsies uz īpašu sanāksmi Londonā, lai atzīmētu alianses 70.gadadienu, trešdien paziņojis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

  Stoltenbergs tviterī pavēstīja, ka Lielbritānijas galvaspilsēta ir ideālā vieta, kur atzīmēt NATO 70.jubileju, jo Londonā 1949.gadā atradās alianses pirmais birojs.

  Kā iespējamā tikšanās vieta tika apsvērta arī Vašingtona, kur tika parakstīts NATO dibināšanas līgums, bet izraudzīta ir Londona.

  Vašingtonā aprīlī notiks NATO dalībvalstu ārlietu ministru sanāksme.

  "Tikšanās Londonā būs iespēja sabiedroto valstu un valdību vadītājiem pievērsties drošības problēmām, ar kurām mēs saskaramies tagad un saskarsimies nākotnē, un gādāt, ka NATO turpina pielāgoties, lai turētu gandrīz miljardu savu iedzīvotāju drošībā," paziņoja Stoltenbergs.

  ASV prezidents Donalds Tramps pirms stāšanās amatā nodēvēja NATO par novecojušo organizāciju un 2017.gadā pēc NATO samita apšaubīja, vai ASV ievēros NATO aizsardzības principu alianses jaunākās dalībvalsts Melnkalnes gadījumā.

  ASV prezidents ir vairākkārt kritizējis citas NATO dalībvalstis par nepietiekamiem aizsardzības tēriņiem, taču Stoltenbergs janvārī sacīja, ka Trampa regulāri izteiktajai kritikai ir pozitīvi rezultāti, jo bloka dalībvalstis ir palielinājušas aizsardzības izdevumus.

  • Publicēta: 06.02.2019 12:52
  • LETA, AFP
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.