Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

ASV veiks militārās novērošanas lidojumu virs Krievijas
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  ASV veiks militārās novērošanas lidojumu virs Krievijas

  Vašingtona, 21.febr., LETA--DPA. ASV veiks militārās novērošanas lidojumu virs Krievijas, kas būs pirmais šāds lidojums Atvērto debesu līguma ietvaros kopš 2017.gada novembra, ceturtdien pavēstīja Pentagons.

  "Savienotās Valstis veic novērošanas lidojumu Atvērto debesu līguma ietvaros virs Krievijas, sākot ar piektdienu, 22.februāri, un līdz sestdienai, 23.februārim," ziņu aģentūrai DPA e-pastā apliecināja pārstāvis sakariem ar presi.

  Lidojums tiks veikts, izmantojot ar līgumu sertificēto lidaparātu "OC-135B" un kameras.

  Lidojumā piedalīsies arī seši Krievijas novērotāji, kas sekos līdzi visām lidojuma fāzēm, ievērojot līguma procedūras.

  Attiecību strupceļa dēļ 2018.gadā neviena no pusēm līgumā paredzētos lidojumus neveica.

  1992.gadā parakstītais Atvērto debesu līgums stājās spēkā 2002.gadā un ietver 34 dalībvalstis Eiroatlantiskajā un Eirāzijas telpā.

  Līgums paredz iespēju veikt novērošanas un fotografēšanas lidojumus virs tā dalībvalstu teritorijām, lai iegūtu informāciju par to bruņotajiem spēkiem, militārajiem objektiem un aktivitātēm. Tas ir viens no veiksmīgākajiem starptautiskajiem bruņojuma kontroles instrumentiem, kas vērsts uz savstarpējās atvērtības un uzticēšanās veicināšanu.

  • Publicēta: 21.02.2019 19:56
  • LETA, DPA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.