Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Tramps vēlas 2020.gadā aizsardzības izdevumus palielināt par 5%
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Tramps vēlas 2020.gadā aizsardzības izdevumus palielināt par 5%

  Vašingtona, 12.marts, LETA--AFP. 12.marts, LETA--AFP. ASV prezidenta Donalda Trampa budžeta projekts 2020.gadam paredz aizsardzības izdevumus palielināt par pieciem procentiem, kamēr līdzekļi diplomātijai samazināti par 23%.

  Ja budžeta projekts tiktu apstiprināts, kas tomēr ir mazticami, jo Kongress pret to iebilst, militārie izdevumi 2020.fiskālajā gadā, kas sākas šī gada oktobrī, sasniegtu 750 miljardus dolāru.

  Pentagonam paredzēts atvēlēt 718,3 miljardus dolāru, kamēr 32 miljardi atvēlēti Enerģētikas ministrijai, lai nodrošinātu degvielu ASV kodolarsenāla vajadzībām.

  Tikmēr Valsts departamentam un Starptautiskās attīstības pārvaldei (USAID) paredzētie līdzekļi sarukuši no 55,8 miljardiem šogad līdz 42,8 miljardiem.

  Cita starpā 66,7 miljardi atvēlēti operācijām ārvalstīs, tostarp Afganistānā, Irākā Somālijā un Sīrijā. Tas ir par trīs procentiem mazāk nekā šajā gadā, norādījušas anonīmas armijas amatpersonas.

  Ārkārtas gadījumiem atvēlēti 9,2 miljardi, no kuriem divi miljardi paredzēti viesuļvētru nodarīto postījumu novēršanai militārajos objektos.

  Atlikušos aizsardzībai domātos līdzekļus paredzēts tērēt Trampa apsolītā žoga būvniecībai uz Meksikas robežas.

  Žoga būvniecībai tieši tiks atvēlēti 3,6 miljardi, bet vēl 3,6 miljardi to militāro objektu būvniecībai 2019.gada paredzēto līdzekļu kompensēšanai, kas novirzīti žoga celtniecībai saskaņā ar Trampa izsludināto ārkārtas stāvokli.

  Tramps žoga būvniecībai vēlas novirzīt arī piecus miljardus dolāru no Iekšzemes drošības ministrijas budžeta.

  Budžets atspoguļo arī Trampa ieceri izveidot "kosmiskos spēkus", izplatījuma izpētei atvēlētos līdzekļus palielinot par desmit procentiem līdz 9,6 miljardiem.

  Budžeta projekts paredz arī militārpersonu atalgojuma palielināšanu par 3,1%, un tas būtu lielākais algu paaugstinājums armijā pēdējo desmit gadu laikā.

  • Publicēta: 12.03.2019 18:30
  • LETA, AFP
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.