Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Grībauskaite dosies valsts vizītē uz Poliju
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Grībauskaite dosies valsts vizītē uz Poliju

  Viļņa, 21.febr., LETA--BNS. Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite ceturtdien dosies divu dienu valsts vizītē uz Poliju.

  Vizītes gaitā viņai paredzētas tikšanās ar kaimiņvalsts prezidentu Andžeju Dudu, Seima spīkeru Mareku Kuhciņski, Senāta priekšsēdētāju Staņislavu Karčevski un premjerministru Mateušu Moravecki.

  Kā radiostacijai "Žiniu radijas" pastāstījis prezidentes galvenais ārlietu padomnieks Nerijus Aleksejūns, galvenā uzmanība šīs vizītes laikā tiks pievērsta aizsardzības un drošības jautājumiem.

  Abu valstu prezidenti plāno pieņemt kopīgu deklarāciju drošības jautājumos.

  Pēc Aleksejūna teiktā, iecerēts izveidot Lietuvas un Polijas aizsardzības ministru padomi, kas sanāktu vismaz reizi gadā, lai apspriestu aizsardzības jautājumus.

  Grībauskaite arī dosies uz Ļubļinu, lai kopā ar Polijas un Ukrainas līderiem apmeklētu Lietuvas, Polijas un Ukrainas kopīgās trīspusējās militārās brigādes LITPOLUKRBRIG štābu un pieminētu 450.gadskārtu, kopš noslēgta Ļubļinas ūnija starp Lietuvas dižkunigaitiju un Polijas karalisti.

  Prezidentes padomnieks arī norādījis, ka tiks parakstītas divas vienošanās starp abu valstu aizsardzības ministriem par gaisa telpas novērošanas radaru informācijas apmaiņu un par Lietuvas un Polijas brigāžu tuvināšanos, "zināmu saradošanos NATO ietvaros", kas ļautu abām brigādēm vēl ciešāk sadarboties, lai aizstāvētu tā dēvēto Suvalku koridoru - aptuveni 100 kilometrus platu Lietuvas un Polijas pierobežas joslu, kas rietumos robežojas ar Krievijas Kaļiņingradas apgabalu un austrumos ar Baltkrieviju un no Baltijas valstu aizsardzības viedokļa tiek uzskatīta par NATO Ahileja papēdi.

  • Publicēta: 21.02.2019 01:07
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.