Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Polija iegādāsies pretzemūdeņu helikopterus
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Polija iegādāsies pretzemūdeņu helikopterus

  Varšava, 9.apr., LETA--POLSKIE RADIO. Polija šomēnes parakstīs līgumu par četru pretzemūdeņu helikopteru iegādi, pirmdien paziņoja aizsardzības ministrs Marjušs Blaščaks.

  Karaflotei paredzētie helikopteri "Merlin AW101" arī varēs veikt meklēšanas un glābšanas operācijas kaujas apstākļos.

  Lielbritānijas-Itālijas helikopterus ražo "Leonardo" grupa, kurai pieder Polijā bāzētais helikopteru ražotājs "PZL Úwidnik".

  Janvārī Polijas valdība parakstīja vairāku miljonu dolāru vērtu vienošanos ar Savienotajām Valstīm par ASV izstrādāto un Polijā ražoto helikopteru "Black Hawk" iegādi.

  Februārī Polija paziņoja, ka līdz 2026.gadam ieguldīs 43 miljardus eiro savas armijas modernizēšanā, iepērkot jaunus iznīcinātājus, helikopterus un zemūdenes.

  Jaunais aprīkojums tiks izvietots galvenokārt Polijas austrumos, proti, NATO austrumu flangā.

  Polijas valdība vēlas panākt, lai ASV atver Polijā pastāvīgu militāro bāzi. NATO operācijas ietvaros rotācijas kārtībā Polijā jau ir izvietoti gandrīz 5000 ASV karavīru.

  Polija ir viena no nedaudzajām NATO valstīm, kas sasniegusi alianses noteikto mērķi - atvēlēt aizsardzībai 2% no iekšzemes kopprodukta.

  • Publicēta: 09.04.2019 08:38
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.