Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

ASV apņemas arī turpmāk sūtīt savus karavīrus uz Lietuvu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  ASV apņemas arī turpmāk sūtīt savus karavīrus uz Lietuvu

  Viļņa, 3.apr., LETA--BNS. Lietuva un ASV parakstījušas vienošanos par sadarbību aizsardzības jomā līdz 2024.gadam, kurā Vašingtona apņemas arī turpmāk sūtīt savus karavīrus uz Lietuvu, paziņojusi ASV Aizsardzības ministrija.

  Kā norādīts dokumentā, ASV turpinās dislocēt savus spēkus Baltijas valstīs, lai stiprinātu atturēšanas potenciālu un veicinātu Igaunijas, Latvijas un Lietuvas centienus turpināt attīstīt savu nacionālo aizsardzību.

  Savukārt Lietuvas Aizsardzības ministrija apņemas sniegt visu nepieciešamo atbalstu ASV karavīru dislocēšanai.

  Amerikāņu karavīri uz mācībām Lietuvā ierodas no Polijas. Loģistikas atbalsta bataljonā Marijampolē pastāvīgi dislocēti 25 ASV loģistikas speciālisti. Uz Lietuvu regulāri tiek sūtīti ASV speciālo operāciju karavīri, kuru skaits netiek izpausts.

  Pa vienai ASV karavīru rotai visās trijās Baltijas valstīs atradās no Krimas aneksijas 2014.gadā līdz 2017.gada rudenim, bet tika atvilktas, kopš Lietuvā, Latvijā un Igaunijā dislocēti NATO starptautiskie bataljoni.

  Lietuva un ASV vienojušās arī par sadarbību starptautiskajās operācijās un kiberdrošības jomā un par dalīšanos izlūkošanas informācijā.

  Vašingtona solījusi arī turpmāk finansiāli atbalstīt Lietuvu prettanku un pretgaisa aizsardzības sistēmu iegādē un izlūkošanas potenciāla attīstīšanā.

  • Publicēta: 03.04.2019 12:29
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.