Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Turcija noraida ASV brīdinājumus lietā par Krievijas raķešu S-400 iegādi
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Turcija noraida ASV brīdinājumus lietā par Krievijas raķešu S-400 iegādi

  Ankara, 7.marts, LETA--AP. Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans noraidījis ASV draudus, ka tiks atcelts plāns par reaktīvo iznīcinātāju F-35 pārdošanu Turcijai, prezidentam norādot, ka viņa valsts īstenos ieceri un iegādāsies Krievijas pretgaisa aizsardzības raķetes S-400.

  Turcija arī apsver iespēju nākotnē iegādāties Krievijas sistēmas S-500, kas ir vēl modernākas, intervijā televīzijai "Kanal 24" trešdienas vakarā sacīja Erdoans.

  Šonedēļ augstākais ASV militārais komandieris Eiropā ģenerālis Kērtis Skaparoti izteicās ASV Kongresam, ka NATO dalībvalstij Turcijai vajadzētu pārskatīt plānus par sistēmu S-400 iegādi no Krievijas vai arī rēķināties, ka tā nākotnē nevarēs iegādāties ASV militārās lidmašīnas un sistēmas.

  Turcija, izmantojot Krievijas "zeme-gaiss" aizsardzības sistēmas, radīs draudus lidmašīnām F-35, viņš sacīja.

  ASV un citi NATO sabiedrotie jau iepriekš izteikuši bažas par Turcijas ieceri iegādāties S-400, norādot, ka tās nebūs savietojamas ar citām sabiedroto sistēmām un varētu radīt draudus drošībai.

  "Darījums par S-400 ir pabeigts, nekāda atgriešanās atpakaļ nav iespējama," paziņoja Erdoans. "Mēs virzīsimies uz kopīgu ražošanu. Iespējams, ka pēc S-400 mēs izlemsim par S-500."

  ASV piekritušas pārdot Turcijai 100 piektās paaudzes reaktīvos iznīcinātājus F-35 un jau ir piegādājušas divas lidmašīnas. Tomēr Kongress pērn lika apturēt tālākas piegādes.

  Decembrī ASV Valsts departaments apstiprināja raķešu sistēmu "Patriot" pārdošanu Turcijai par 3,5 miljardiem dolāru.

  Erdoans sacīja, ka Turcija joprojām varētu iegādāties sistēmas "Patriot", "ja būs piemēroti apstākļi, ja cenas būs piemērotas un ja mēs varēsim īstenot kopīgu ražošanu".

  Pirmās S-400 piegādes gaidāmas jūlijā, piebilda Erdoans.

  • Publicēta: 07.03.2019 11:57
  • LETA, AP
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.