Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

ASV ģenerālis: Rietumiem neko nedarot Krimas lietā, nākamā var būt Odesa
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  ASV ģenerālis: Rietumiem neko nedarot Krimas lietā, nākamā var būt Odesa

  Prāga, 13.marts, LETA--UKRINFORM. Ja Rietumi neko nedarīs Krimas aneksijas lietā, par nākamo var kļūt Odesa, konferencē Prāgā brīdināja bijušais ASV spēku Eiropā virspavēlnieks ģenerālis Bens Hodžess, vēsta Čehijas telekanāls ČTK.

  Ņemot vērā Krievijas agresijas tālākas izvēršanas draudus, Eiropai un ASV ir jānostiprina transatlantiskā sadarbība, konferencē par godu 20.gadadienai kopš Čehijas, Polijas un Ungārijas uzņemšanas NATO sacīja Hodžess.

  "Ja mēs nebūsim pilnībā saliedēti, tas uzreiz mudinās viņus uz agresiju," sacīja ģenerālis, brīdinot, ka Maskava izmantos jebkuras plaisas aliansē.

  Viņš pauda pārliecību, ka NATO jāstiprina klātbūtne Melnās jūras reģionā.

  "Tas ir apgabals, kur Krievija izvērš lielāko un spēcīgāko agresiju. Ja Rietumi neko nedarīs Krimas aneksijas lietā, ir ļoti iespējams, ka nākamā būs Odesa vai, iespējams, Rumānija, kas tiks okupētas," brīdināja Hodžess.

  Lai alianse būtu sekmīga, ir skaidri jāsaprot, ar kādiem draudiem tā sastopas, norādīja ģenerālis.

  Terorisms "ir šausmīgs", bet NATO ir jāstājas pretī ar potenciālajiem draudiem no Krievijas un Ķīnas puses, viņš skaidroja.

  Izsakoties par Ķīnu, ģenerālis neizslēdza kara iespēju ar šo valsti tuvāko desmit gadu laikā.

  "Ceru, ka es kļūdos, bet šeit ir tāda trajektorija, kad es skatos, ko dara Ķīna, un klausos, ko runā Ķīnas komunistu līderi, tāpēc es zinu, ka šeit var būt konflikts," skaidroja Hodžess.

  Vienlaikus ģenerālis pauda pārliecību - "ja mēs būsim pietiekami reālistiski šo draudu izvērtējumā, mēs spēsim tiem stāvēt pretī".

  Viņš pauda pārliecību, ka saliedētība ir vissvarīgākais faktors un aicināja stiprināt Eiropas aizsardzību.

  "Mēs zinām, ka uzplaukums un drošība ir tieši saistītas ar to, kas notiek Eiropā. Mēs uzskatam, ka mēs (ASV) nevaram izdarīt pilnīgi visu patstāvīgi. Mums ir vajadzīgi uzticami sabiedrotie, un tie ir Eiropā, Austrālijā un Kanādā," sacīja Hodžess.

  • Publicēta: 13.03.2019 18:26
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.