Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Vācijas valdība pagarina četras militārās misijas ārvalstīs
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Vācijas valdība pagarina četras militārās misijas ārvalstīs

  Berlīne, 13.febr., LETA--DPA. Vācijas valdība nolēmusi vēl par gadu pagarināt četras Vācijas bruņo spēku misijas ārvalstīs - Afganistānā, Sudānā, Dienvidsudānā un Vidusjūrā.

  Pagarināta Vācijas dalība starptautiskajā misijā "Resolute Support" Afganistānā. Misija sākotnēji saglabāsies nemainīga, neskatoties uz ASV spēku daļējo aiziešanu, paziņoja valdība.

  Pagarināts arī mandāts Vācijas armijas dalībai NATO operācijā Vidusjūrā "Sea Guardian" un dalība ANO miera uzturēšanas misijās Dienvidsudānā (UNMISS) un Sudānā (UNAMID).

  Valdības lēmums pagarināt militārās misijas vēl ir jāapstiprina Vācijas parlamenta apakšpalātai Bundestāgam.

  "Resolute Support" ietvaros Afganistānā pašreiz atrodas aptuveni 1200 Vācijas karavīri. Maksimālais karavīru skaits šajā misijā noteikts 1300. Misijas mērķis ir apmācīt un atbalstīt Afganistānas drošības spēkus.

  "Sea Guardian" misijā ar kuģiem un lidaparātiem tiek novērota Vidusjūra, liekot uzsvaru uz navigācijas drošību un terorisma apkarošanu. Vācija šajā misijā piedalās ar kuģi "Bonn" un 180 karavīriem. Maksimālais atļautas karavīru skaits no Vācijas šajā misijā ir 650.

  UNAMID misijas galvenais mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un humānās palīdzības sniegšana. Vācijas valdība noteikusi, ka šajā misijā var tikt iesaistīti līdz 50 karavīriem.

  UNMISS misija tika izveidota pēc 2011.gada, kad Dienvidsudāna pasludināja neatkarību. Misijas mērķis ir veicināt mieru un drošību. Arī šajā misijā no Vācijas var piedalīties līdz 50 karavīriem.

  • Publicēta: 13.02.2019 13:46
  • LETA, DPA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.