Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Erdoans pieļauj, ka Krievijas zenītraķešu sistēma S-400 varētu tikt piegādāta agrāk
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Erdoans pieļauj, ka Krievijas zenītraķešu sistēma S-400 varētu tikt piegādāta agrāk

  Stambula, 10.apr., LETA--REUTERS. Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans pavēstījis, ka Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmas S-400 piegāde varētu notikt agrāk nekā jūlijā, trešdien ziņo laikraksts "Sabah".

  Erdoans sarunā ar žurnālistiem lidmašīnā atpakaļceļā no vizītes Maskavā sacīja, ka viņam un ārlietu ministram regulāri tiekot jautāts par S-400 iegādi un tiek izdarīts spiediens, lai Turcija no šī pirkuma atteiktos.

  "Mēs atbilda, ka šis līgums ir noslēgts, viss ir nokārtots. Pretgaisa aizsardzības sistēmu S-400 piegādei jāsākas jūlijā. Varbūt to iespējams sākt agrāk," norādīja Erdoans.

  S-400 nav savienojama ar NATO sistēmām, un Vašingtona uzskata, ka Turcijas militāra sadarbība ar Krieviju var kompromitēt iznīcinātājus F-35, kurus ražo kompānija "Lockheed Martin". Ražošanas procesā ir iesaistīta arī Turcija.

  ASV Senāta Ārlietu komitejas un Bruņoto spēku komitejas līderi otrdien brīdināja Turciju, ka tā riskē ar smagām sankcijām, ja neatteiksies no ieceres iegādāties S-400.

  "Līdz gada beigām Turcijai būs tās teritorijā vai nu modernie iznīcinātāji F-35 vai Krievijas zeme-gaiss pretgaisa aizsardzības sistēma S-400. Abi tai nebūs," laikrakstā "New York Times" viedokļu sadaļā norādīja republikāņu senatori Džims Rišs un Džims Inhofs, kā arī demokrātu senatori Bobs Mendess un Džeks Rīds.

  • Publicēta: 10.04.2019 11:22
  • LETA, REUTERS
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.