Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Grieķijas parlaments sāk debates par Maķedonijas pievienošanos NATO
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Grieķijas parlaments sāk debates par Maķedonijas pievienošanos NATO

  Atēnas, 8.febr., LETA--DPA. Grieķijas parlamentā piektdien sākušās debates par protokolu kaimiņvalsts Maķedonijas uzņemšanai NATO, šo soli sperot pēc tam, kad bijusī Dienvidslāvijas republika bija pieņēmusi lēmumu par valsts nosaukuma maiņu.

  Pēc visa spriežot, protokola ratifikācija, kuru Maķedonija un 29 NATO dalībvalstis parakstīja trešdien, ir grantēta, vēsta Grieķijas mediji.

  Balsojums, kā sagaidāms, notiks vakarā.

  Ja viss notiks tā, kā tas tiek prognozēts, Grieķija kļūs par pirmo NATO valsti, kas protokolu ratificējusi.

  Kad Grieķija būs ratificējusi uzņemšanas protokolu, Skopje oficiāli sāks īstenot nosaukuma maiņu.

  Protokola ratifikācijas procesa gaitā NATO dalībvalstis atbilstoši nacionālajām procedūrām apstiprinās pievienošanās protokolu.

  Kā ziņots, Grieķijas parlaments janvārī ratificēja Atēnu un Skopjes vienošanos, kas paredz Maķedoniju pārdēvēt par Ziemeļmaķedoniju.

  Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs jūnijā parakstīja ar Maķedonijas valdības vadītāju Zoranu Zaevu vienošanos, kas paredz pārdēvēt Maķedonijas Republiku par Ziemeļmaķedonijas Republiku, lai tādējādi pieliktu punktu jau desmitgadēm ilgušajam abu valstu konfliktam un pavērtu Maķedonijai ceļu uz Eiropas Savienību (ES) un NATO.

  Strīds par Maķedonijas nosaukumu pastāvēja kopš 1991.gada, kad Maķedonija pasludināja neatkarību no Dienvidslāvijas.

  Grieķija uzskatīja, ka kaimiņvalsts, sevi dēvējot par Maķedoniju, izsaka teritoriālās pretenzijas uz Grieķijas ziemeļu provinci, kas arī tiek saukta par Maķedoniju.

  Grieķijas iebildumu dēļ Maķedonija ANO un citās starptautiskajās organizācijās uzņemta ar pagaidu nosaukumu "bijusī Dienvidslāvijas republika Maķedonija".

  Šī strīda dēļ Grieķija bloķēja Maķedonijas centienus iestāties ES un NATO.

  • Publicēta: 08.02.2019 14:51
  • LETA, DPA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.