Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

NATO spēku pavēlnieks Eiropā: ASV ir jāpastiprina sava militārā klātbūtne Eiropā, lai pretotos Krievijai
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  NATO spēku pavēlnieks Eiropā: ASV ir jāpastiprina sava militārā klātbūtne Eiropā, lai pretotos Krievijai

  Vašingtona, 6.marts, LETA--RFE/RL. ASV ir jāpastiprina sava militārā klātbūtne Eiropā, lai pretotos Krievijai, ASV Senātā paziņojis NATO spēku pavēlnieks Eiropā ģenerālis Kērtiss Skaparoti.

  Pēc viņa teiktā, Krievija ir galvenais drauds eiroatlantiskā reģiona drošībai, jo tā cenšas graut NATO, pastiprināt ietekmi uz kaimiņvalstīm un izjaukt starptautisko kārtību.

  Skaparoti norādīja uz Krievijas flotes modernizāciju un pavēstīja, ka pieprasījis divus eskadras mīnu kuģus, lai pastiprinātu ASV pretzemūdeņu spēkus Eiropā. Viņš piebilda, ka uzskata par iespējamu atsevišķu jūras sistēmu piegādi Ukrainai.

  Viņš uzsvēra, ka ASV ir arī gatava ierobežot Krieviju Arktikā. Pēc viņa teiktā, Maskava ir reģionā izvietojusi radarus un uzbūvējusi jaunus lidlaukus. Atbildot uz to, Vašingtona ir izmainījusi dažu militāro sistēmu izvēršanu, lai pretdarbotos Krievijai, sacīja Skaparoti.

  • Publicēta: 06.03.2019 08:00
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.