Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Igauniju apmeklēs Vācijas aizsardzības ministre
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Igauniju apmeklēs Vācijas aizsardzības ministre

  Tallina, 5.febr., LETA--BNS. Igauniju otrdien apmeklēs Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena, paziņojusi Igaunijas Aizsardzības ministrija.

  Viņa tiksies ar Igaunijas aizsardzības ministru Jiri Luiku un apmeklēs Emari aviobāzi, kur tiksies ar Vācijas Gaisa spēku karavīriem, kas piedalās Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijā.

  Vācija patlaban atbalsta misiju ar pieciem iznīcinātājiem "Eurofighter Typhoon", kas izvietoti Emari, kamēr Lietuvas Gaisa spēku bāzē Šauļos dislocēti četri Polijas Gaisa spēku iznīcinātāji "F-16".

  NATO dalībvalstis Latvijas, Lietuvas un Igaunijas gaisa telpas patrulēšanu rotācijas kārtībā veic kopš 2004.gada marta, kad Baltijas valstis tika uzņemtas aliansē. No 2004.gada patrulēšana notiek no Šauļu aviobāzes Lietuvā, bet kopš 2014.gada atbalsta misija tiek veikta arī no Emari bāzes Igaunijā.

  • Publicēta: 05.02.2019 01:01
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.