Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Eiropas valstis mudina Krieviju neatteikties no INFT
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Eiropas valstis mudina Krieviju neatteikties no INFT

  Berlīne, 15.marts, LETA--AP. Vairākas Eiropas valstis mudinājušas Krieviju neatteikties no Līguma par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju (INFT).

  Vācija, Zviedrija un Nīderlande arī aicinājušas izstrādāt jaunas bruņojuma kontroles vienošanās, kas ņemtu vērā Ķīnas un citu valstu pieaugošo militāro spēku.

  Piektdien sākot bruņojuma kontroles konferenci Berlīnē, Eiropas valstis mudināja Maskavu "atgriezties pie līguma pilnīgas un pārbaudāmas ievērošanas", lai līgumu izglābtu.

  Pienācis laiks plašākiem līgumiem, ņemot vērā, ka kodolieročus ieguvušas tādas valstis kā Ķīna, Ziemeļkoreja, Indija un Pakistāna, sacīja Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss.

  Līgumiem jāaptver arī jaunās tehnoloģijas, ieskaitot dronus un kiberuzbrukumus, norādīja ministrs.

  ASV un NATO apgalvo, ka Krievijas spārnoto raķešu sistēma SSC-8 pārkāpj INFT, kuru Vašingtona un Maskava parakstīja 1987.gadā. Vašingtona februāra sākumā paziņoja, ka izstājas no šī līguma, un Krievija tūlīt pēc tam nāca klajā ar līdzīgu paziņojumu.

  • Publicēta: 15.03.2019 12:52
  • LETA, AP
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.