Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Laikraksts: NATO plāno būvēt Polijā noliktavu ASV militārajam aprīkojumam
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Laikraksts: NATO plāno būvēt Polijā noliktavu ASV militārajam aprīkojumam

  Varšava, 26.marts, LETA--POLSKIE RADIO. NATO plāno būvēt Polijā noliktavu ASV militārajam aprīkojumam, lai pretdarbotos Krievijas draudiem, ziņo laikraksts "Wall Street Journal".

  Projekta izmaksas aplēstas uz 260 miljoniem dolāru (230 miljoniem eiro). Noliktavu plānots būvēt Povidzes gaisa spēku bāzē, un tajā tiks glabātas bruņumašīnas, munīcija un ieroči, ziņo "Wall Street Journal".

  Laikraksts norāda, ka ASV stratēģija ir nodrošināties, lai būtu iespējams ātri izvietot karavīrus Eiropā gadījumā, ja notiek Krievijas iebrukums.

  Noliktavas celtniecība sāksies vasarā un tiks pabeigta pēc diviem gadiem, ziņo laikraksts.

  "Wall Street Journal" citē NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu sakām, ka jaunais objekts demonstrēs pieaugošo ASV klātbūtni Polijā.

  Pagājušajā nedēļā Polijā ieradās vairāk nekā 1500 karavīru no ASV, lai piedalītos kopīgās militārās mācībās ar Polijas karavīriem.

  Ņemot vērā izmaiņas starptautiskās drošības vidē, NATO samitā Varšavā 2016.gada jūlijā tika apstiprināta vienošanās par sabiedroto spēku klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā NATO paplašinātās klātbūtnes ietvaros. Latvijā izvietotās kaujas grupas ietvarvalsts ir Kanāda, Lietuvā - Vācija, Igaunijā - Lielbritānija, Polijā - ASV.

  Varšava vēlas, lai ASV pastiprina savu militāro klātbūtni Polijā.

  • Publicēta: 26.03.2019 16:31
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.