Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Polijas ministrs pārliecināts par ASV militārās klātbūtnes pastiprināšanu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Polijas ministrs pārliecināts par ASV militārās klātbūtnes pastiprināšanu

  Varšava, 26.febr., LETA--POLSKIE RADIO. Polijas aizsardzības ministrs Marjušs Blaščaks pirmdien pauda nešaubīgu pārliecību, ka ASV pastiprinās militāro klātbūtni Polijā.

  "Mēs [ar ASV] nerunājam par to, vai amerikāņu armijas klātbūtne tiks palielināta, tikai par to - kad," sacīja Blaščaks.

  Vaicāts, vai viņam ir kādas šaubas, ka ASV karavīru skaits Polijā tiks palielināts, Blaščaks atbildēja: "Man šādu šaubu nav. Mēs esam uz pareizā ceļa, lai gūtu šos panākumus."

  ASV apsver iespēju Poznaņā, Polijas rietumos, izvietot pastāvīgu pavēlniecības mītni, kuru vadītu divu vai trīs zvaigžņu ģenerālis, pirmdien vēstīja laikraksts "Rzeczpospolita".

  ASV arī apsver pastāvīgu gaisa spēku vienību izvietošanu Laskā, Polijas vidienē, un Miroslavecā, ziemeļrietumos, kā arī īpašo spēku vienības izvietošanu Krakovā, valsts dienvidos.

  Polijā jau šobrīd NATO programmas ietvaros uz rotācijas pamata atrodas ASV karavīri, turklāt amerikāņi Redzikovā, Polijas ziemeļos, būvē ASV Eiropas pretraķešu aizsardzības vairoga Polijas daļu.

  • Publicēta: 26.02.2019 08:12
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.