Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Uzlauzts Austrālijas parlamenta datortīkls
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Uzlauzts Austrālijas parlamenta datortīkls

  Sidneja, 8.febr., LETA--AFP. Austrālijas parlaments piektdien atzinis, ka tā datortīkls cietis "drošības incidentā", norādot, ka izmeklēšana turpinās.

  "Pēc drošības incidenta parlamenta datortīklā īstenota virkne pasākumu, lai tīklu un tā lietotājus aizsargātu," teikts likumdevēju sapulces paziņojumā.

  Amatpersonas atteikušās sniegt komentārus par notikušo, taču atzinušas, ka saskaņā ar sākotnējo informāciju tīkla uzlauzējiem izdevies piekļūt pie sistēmā esošajiem datiem.

  Vienlaikus parlamenta paziņojumā teikts, ka nav pierādījumu par nolūku "ietekmēt parlamentāro procesu vai arī traucēt vai ietekmēt vēlēšanu vai politisko procesu".

  Viens no piesardzības pasākumiem, kas veikti, ir visu piekļuves paroļu nomaiņa.

  Premjerministrs Skots Morisons paziņojis, ka ir informēts par notikušo, norādot, ka nekas neliecina par līdzīgu uzbrukumu valdības iestādēm.

  Austrālijas sabiedriskā raidorganizācija ABC vēsta, ka izlūkdienesti pārbauda iespējamo Ķīnas vai citu ārvalstu valdību saistību ar notikušo.

  • Publicēta: 08.02.2019 06:43
  • LETA, AFP
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.